З «удільними князьками», як їх назвав сам кримський спікер Борис Дейч, розібралась одна жінка з Києва, але яка — заступник Генерального прокурора України Тетяна Корнюкова. За тиждень «відпрацювання» очолюваною нею бригадою Південного берега Криму в сіті» Генпрокуратури потрапили міський голова Алушти Олексій Нечаєв, селищні голови Сімеїза Микола Макаренко, Партеніта Костянтин Попандуполо, Алупки Валерій Андик, а ще головний архітектор Ялти Юрій Іванченко і приватний ялтинський нотаріус Юрій Єпифанов. Проти них та ще проти окремих посадовців Сімеїзької селищної ради порушено декілька кримінальних справ, і найближчих три дні вони проведуть в камері тимчасового затримання. Особливо «відзначився» Валерій Андик (свого часу ми писали, як той свавільний голова розбив диктофон редактору місцевої газети «Алубіка» Рагіму Гумбатову і упродовж двох років не допускав того на засідання ради). Він навідріз відмовився надавати документи з рішеннями селищної ради для перевірки заступнику Генпрокурора, а потім разом із підлеглими взагалі не вийшов на роботу.
У низці висунутих найвищою правоохоронною інстанцією держави звинувачень, — порушення земельного законодавства, зловживання службовим становищем, унаслідок яких державі нанесено матеріальних збитків на мільйони гривень. Словом, підтвердилось те, що й так давно було у всіх на слуху, — привабливі земельні шматки південнобережжя, як правило, в охоронній зоні Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника, Лівадійського садово-паркового комплексу, санаторії, інші об'єкти загальнодержавного значення здавались в оренду чи постійне користування за «смішними» цінами, а то й взагалі самовільно захоплювались. Зафіксовані численні підробки державних актів на право земельної власності, незаконні розпорядження чільників місцевого самоврядування, факти житлового будівництва у прибережних охоронних зонах тощо. Потрібно було чекати на акції кримських татар, щоб Генеральна прокуратура України, нарешті, серйозно вивчила земельне питання на ПБК і належним чином відреагувала на цей безлад.
Додам, що, за результатами перевірки, порушено 33 кримінальні справи, заявлено 12 позовів, 3 касаційних і одне апеляційне подання, внесено 42 приписи і подання про усунення порушень законодавства, опротестовано 117 незаконних рішень органів місцевої влади, складено 64 адміністративних протоколів відносно посадових осіб.
Нагадаю, бригада Тетяни Корнюкової частково (чомусь поза увагою залишились цікаві новобудови дуже знаних людей) охопила перевіркою лише Алушту і Велику Ялту. Але ж є ще Євпаторія, Феодосія, Керч, узбережжя Азовського моря, де ситуація не краща. Можливо, їх теж «відпрацюють».