На Тернопольщині науковці навчилися видобувати газ із соломи

21.12.2016
На Тернопольщині науковці навчилися видобувати газ із соломи

Василь Павлівський, винахідник біоустановки.

Група науковців Бережанського агротехнічного інституту, що на Тернопільщині, під керівництвом ректора вузу Василя Павліського (доктора технічних наук, дійсного члена Української академії економічної кібернетики) розробили модель біопаливної установки, яка добуватиме електричну та теплову енергію зi звичайної соломи.
 
Відразу після збору урожаю вона перероблятиметься в паливні гранули, так звані пелети, відтак завдяки розробці добуватиметься біометан, який є навіть якіснішим замінником звичного нам природного газу.
 
Далі метан спалюється у двигуні внутрішнього згоряння, водночас і виробляючи через генератор струм, і нагріваючи воду, тобто даючи аж два види енергії.
 
Зрозуміло, що особливо ефективною новинка буде для аграрників, зокрема для сільськогосподарських підприємств, які займаються вирощуванням зернових, а отже, отримують солому як відходи основного виробництва.
 
Втім працювати вона почне на соломі не з тернопільських, а з одеських полів, бо установка виготовляється на замовлення приватного одеського підприємства «Колос» за сприяння німецьких спонсорів.
 
До речі, в Бережанському агротехнічному інституті проблемами впровадження енергозберігаючих технологій займаються давно і серйозно, різнопланові дослідження в цьому напрямi продовжуються.
 
Так, однією з нових тем, над якою працюють науковці вишу в цій галузі, є можливість використання для біогазових технологій дикоростучих видів рослин західного регіону України.