26 серпня, у переддень 75-річчя з дня народження Богдана Ступки, у Києві на Байковому кладовищі відкривають пам’ятник великому акторові, а у міжнародному аеропорту «Бориспіль презентують виставку «Я — Богдан».
Автор пам’ятника виконавцю ролей Тев’є-Тевеля, Тараса Бульби, Короля Ліра, Сковороди — одеський скульптор Михайло Рева, який товаришував iз Богданом Ступкою більше 15 років і бачив у ньому свого духовного наставника. (Також пан Михайло є хрещеним батьком онука актора — Богдана).
За українською традицією, коли людина народжувалася, садили дерево. А коли помирала — це дерево зрізали і ставили корінням догори. Ця ідея Михайлу Реві прийшла, коли він був у рідному селищі Ступки — Куликові Львівської областi.
Він знайшов там дерево і по ньому вже зробив макет майбутнього пам’ятника, висота якого приблизно 130 см. Відтепер пам’ять про Ступку увіковічнюватиме дерево з бронзи, що стоїть на платформі з чорного граніту, на якій — рушник з образами Богдана Сильвестровича, графіка Сергія Якутовича.
Ще зображений хрестик: скульптор вилив точнiсiнько такий, який носив на грудях актор.
Образи легендарного Богдана Ступки відсьогодні — і в стінах аеропорту «Бориспіль». В основі виставки — 100 фото з сімейного архіву актора та графічні роботи Сергія Якутовича.
Кожен стенд супроводжують цитати критиків або вислови Богдана Ступки українською та англійською мовами, що відповідає міжнародному статусу аеропорту, і будуть зрозумілі не тільки українцям, а й іноземцям.
(Презентують їх під звуки одночасно надзвичайно щемної, трагічної і величної музики Баха у виконанні лауреата міжнародних конкурсів, віолончеліста Олександра Пірієва).
Роботи, представлені на виставці, Сергій Якутович зробив до 70-річчя Богдана Ступки, але на такий широкий загал (щоденно до 30 000 людей, близько
4 000 000 до кінця року) вони демонструватимуться вперше.
Експонати виставки є елементом та концепцією майбутної книги «Ступка», яка готується до виходу і буде представлена на Львівському форумі книговидавців уже у вересні.