Віктор Ющенко швидко одужує

12.10.2004

      «Я живий і здоровий приїхав в Україну», — заспокоїв журналістів, які зустрічали його в аеропорту, Віктор Ющенко. Опозиційний кандидат у президенти почувається значно краще, хоча кілька тижнів боротьби з недугою дають про себе знати дещо нездоровим виглядом. «Звичайно, наслідки хвороби залишаються протягом кількох тижнів. Після курорту на обличчі людини якийсь час залишається добрий слід відпочинку, відновлення організму. Те ж саме і тут — після важкої хвороби протягом кількох тижнів залишаються сліди, які відмінні від нормального вигляду людини», — пояснив у інтерв'ю «Українській правді» Микола Корпан, лікар, який лікував лідера «Сили народу» у віденській клініці «Рудольфінерхаус».

      У тому, що Ющенко швидко одужує, запевнив і президент клініки Міхаель Цімпфер, який приїхав до України разом із чи не найрезонанснішим пацієнтом в історії свого закладу. «Я радий говорити не тільки від імені «Рудольфінерхаус», а й від міністра закордонних справ Австрії, від імені австрійського народу, що Віктор Ющенко одужує й виходить на кращі показники», — урочисто підсумував пан Міхаель. І пояснив, що супроводжує Віктора Андрійовича до Києва, аби «передати на подальше лікування до компетентних українських лікарів». Укотре наголосивши на тому, що поки не будуть готові результати відповідних експертиз, клініка не може «ні підтвердити, ні виключити» ймовірне отруєння або біологічну атаку на організм пацієнта, доктор Цімпфер сказав, що всі ці результати будуть готові приблизно через три тижні.

      Здавалося б, поки що тему можна закрити й спокійно дочекатися висновків експертизи, не відволікаючись від виборчої кампанії на медичні теми. Однак у опонентів Ющенка, схоже, з цього приводу інша позиція. Швиденько «зам'явши» ляпсус свого «надійного» кандидата, який потрапив у реанімацію після удару в пузо звичайнісіньким курячим яйцем, провладні «чорні» піарники й політтехнологи за допомогою центральних телеканалів із подвоєною енергією взялися травити отруєного В.Ю. Цього разу центральним «ньюсмейкером» «темників» став директор клініки «Рудольфінерхаус» Лотар Віке, який в інтерв'ю телеканалу ICTV по суті заперечив, що причиною хвороби Ющенка стало отруєння. Власне, переглядати ефір програми «Подробно с Дмитрием Киселевым», у якій невгамовний російський журналіст знову наводив «докази» на користь своєї тези «Ющенко каже неправду», було зовсім необов'язково. Адже завдяки сумлінній праці телевізійників на благо «темникописців» та їхніх покровителів підсумкові за тиждень інформаційні випуски — «Вісті» на УТ-1, «Подробиці» на «Інтері» та «Епіцентр» на «1+1» — фактично слово в слово процитували й інтерв'ю доктора Віке ICTV, і витяги з австрійського журналу «Профіль» на цю ж тему. Чим, мабуть, не в одного літнього глядача викликали ностальгію за часами радянської теледійсності, коли на всіх трьох кнопках телевізора рівно о 21-й в унісон ішла програма «Время».

      Однак президент «Рудольфінерхаус» Міхаель Цімпфер передчасні й недоречні висновки свого підлеглого спростував. «Доктор Віке є директором клініки і уповноважений говорити від її імені, але слід наголосити, що він зобов'язаний погоджувати свої заяви з лікуючими лікарями, — делікатно зауважив професор Цімпфер. — Його твердження, що навмисне отруєння виключено, не погоджене з лікарями, які лікують Ющенка. Тим більше що в день цієї заяви ще проводилась судово-медична експертиза». До того ж, як з'ясувалося, пан Віке — рентгенолог, тому з професійної точки зору не може ані підтвердити, ані спростувати діагноз Ющенка. Натомість ні компетенція, ні репутація особистого лікаря Ющенка в «Рудольфінерхаус», доктора Миколи Корпана, жодних сумнівів у Цімпфера не викликає, хоча саме на некомпетентності Корпана наголошувалося в програмі Дмитра Кисельова.

      Заперечив президент «Рудольфінерхаус» і натяки Лотара Віке на те, що на нього чинився якийсь тиск, принаймні з його, Цімпфера, боку. «Я не здійснював жодного тиску. Я навіть не знаю, як це робити». Припущення про те, що тиск був спричинений небажанням доктора Віке підписувати лист медиків до Ющенка, в якому йшлося про можливе застосування біологічної зброї й висловлювалося прохання дозволити лікарям звернутися по допомогу до фахівців із цієї галузі, професор Цімпфер також спростував. За його словами, «автограф» Віке під цим документом узагалі був необов'язковий. «Якби Віке поставив підпис чи ні, це не мало б жодного значення. Завдяки довгим професійним стосункам ми маємо багато друзів у різних країнах, і мені не треба, щоб хтось скріпив підписом лист, якщо я потребую допомоги».

      Словом, як констатував керівник виборчої кампанії В.Ю. Олександр Зінченко, «ми маємо справу з брудною провокацією». Але, наголосив Олександр Олексійович, «головне, що опозиційний кандидат у президенти повернувся до активної виборчої кампанії». І, щоб ви й не сумнівалися, «продовжуватиме її надзвичайно ефективно».

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>