«Я живий і здоровий приїхав в Україну», — заспокоїв журналістів, які зустрічали його в аеропорту, Віктор Ющенко. Опозиційний кандидат у президенти почувається значно краще, хоча кілька тижнів боротьби з недугою дають про себе знати дещо нездоровим виглядом. «Звичайно, наслідки хвороби залишаються протягом кількох тижнів. Після курорту на обличчі людини якийсь час залишається добрий слід відпочинку, відновлення організму. Те ж саме і тут — після важкої хвороби протягом кількох тижнів залишаються сліди, які відмінні від нормального вигляду людини», — пояснив у інтерв'ю «Українській правді» Микола Корпан, лікар, який лікував лідера «Сили народу» у віденській клініці «Рудольфінерхаус».
У тому, що Ющенко швидко одужує, запевнив і президент клініки Міхаель Цімпфер, який приїхав до України разом із чи не найрезонанснішим пацієнтом в історії свого закладу. «Я радий говорити не тільки від імені «Рудольфінерхаус», а й від міністра закордонних справ Австрії, від імені австрійського народу, що Віктор Ющенко одужує й виходить на кращі показники», — урочисто підсумував пан Міхаель. І пояснив, що супроводжує Віктора Андрійовича до Києва, аби «передати на подальше лікування до компетентних українських лікарів». Укотре наголосивши на тому, що поки не будуть готові результати відповідних експертиз, клініка не може «ні підтвердити, ні виключити» ймовірне отруєння або біологічну атаку на організм пацієнта, доктор Цімпфер сказав, що всі ці результати будуть готові приблизно через три тижні.
Здавалося б, поки що тему можна закрити й спокійно дочекатися висновків експертизи, не відволікаючись від виборчої кампанії на медичні теми. Однак у опонентів Ющенка, схоже, з цього приводу інша позиція. Швиденько «зам'явши» ляпсус свого «надійного» кандидата, який потрапив у реанімацію після удару в пузо звичайнісіньким курячим яйцем, провладні «чорні» піарники й політтехнологи за допомогою центральних телеканалів із подвоєною енергією взялися травити отруєного В.Ю. Цього разу центральним «ньюсмейкером» «темників» став директор клініки «Рудольфінерхаус» Лотар Віке, який в інтерв'ю телеканалу ICTV по суті заперечив, що причиною хвороби Ющенка стало отруєння. Власне, переглядати ефір програми «Подробно с Дмитрием Киселевым», у якій невгамовний російський журналіст знову наводив «докази» на користь своєї тези «Ющенко каже неправду», було зовсім необов'язково. Адже завдяки сумлінній праці телевізійників на благо «темникописців» та їхніх покровителів підсумкові за тиждень інформаційні випуски — «Вісті» на УТ-1, «Подробиці» на «Інтері» та «Епіцентр» на «1+1» — фактично слово в слово процитували й інтерв'ю доктора Віке ICTV, і витяги з австрійського журналу «Профіль» на цю ж тему. Чим, мабуть, не в одного літнього глядача викликали ностальгію за часами радянської теледійсності, коли на всіх трьох кнопках телевізора рівно о 21-й в унісон ішла програма «Время».
Однак президент «Рудольфінерхаус» Міхаель Цімпфер передчасні й недоречні висновки свого підлеглого спростував. «Доктор Віке є директором клініки і уповноважений говорити від її імені, але слід наголосити, що він зобов'язаний погоджувати свої заяви з лікуючими лікарями, — делікатно зауважив професор Цімпфер. — Його твердження, що навмисне отруєння виключено, не погоджене з лікарями, які лікують Ющенка. Тим більше що в день цієї заяви ще проводилась судово-медична експертиза». До того ж, як з'ясувалося, пан Віке — рентгенолог, тому з професійної точки зору не може ані підтвердити, ані спростувати діагноз Ющенка. Натомість ні компетенція, ні репутація особистого лікаря Ющенка в «Рудольфінерхаус», доктора Миколи Корпана, жодних сумнівів у Цімпфера не викликає, хоча саме на некомпетентності Корпана наголошувалося в програмі Дмитра Кисельова.
Заперечив президент «Рудольфінерхаус» і натяки Лотара Віке на те, що на нього чинився якийсь тиск, принаймні з його, Цімпфера, боку. «Я не здійснював жодного тиску. Я навіть не знаю, як це робити». Припущення про те, що тиск був спричинений небажанням доктора Віке підписувати лист медиків до Ющенка, в якому йшлося про можливе застосування біологічної зброї й висловлювалося прохання дозволити лікарям звернутися по допомогу до фахівців із цієї галузі, професор Цімпфер також спростував. За його словами, «автограф» Віке під цим документом узагалі був необов'язковий. «Якби Віке поставив підпис чи ні, це не мало б жодного значення. Завдяки довгим професійним стосункам ми маємо багато друзів у різних країнах, і мені не треба, щоб хтось скріпив підписом лист, якщо я потребую допомоги».
Словом, як констатував керівник виборчої кампанії В.Ю. Олександр Зінченко, «ми маємо справу з брудною провокацією». Але, наголосив Олександр Олексійович, «головне, що опозиційний кандидат у президенти повернувся до активної виборчої кампанії». І, щоб ви й не сумнівалися, «продовжуватиме її надзвичайно ефективно».