У Франції й АЕС протестують
Персонал 19 французьких атомних електростанцій долучився вчора до протестів, що тривають у країні проти трудової реформи уряду президента Олланда. Ця реформа має полегшити для працедавців справу звільнення персоналу. Хоча Франція нині має один із найвищих у світі рівнів захисту працівників. Уперше за шість років країні довелося розконсервувати стратегічні запаси нафти, аби забезпечити пальним бензоколонки, оскільки протестувальники блокують усі нафтопереробні заводи країни.
У російських школах не учні, а солдати
22 травня в місті Ярославль розпочала діяти розроблена міністерством оборони Росії шкільна програма «Юнармія» («Юна армія»), в рамках якої діти проходять армійський вишкіл — від стройової муштри до вивчення тактики бойових дій, стрибків iз парашутом та стрільби з бойової вогнепальної зброї. Після обкатки в Ярославлі з нового навчального року програма буде поширена на всі школи Росії.
До біженців із батогом і пряником
Німецький уряд ухвалив закон про суспільну інтеграцію, згідно з яким дорослі мігранти мають пройти 600-годинний курс німецької мови. Вони також повинні прослухати 100-годинний курс культурної орієнтації, який має завершитися іспитом під назвою «Життя у Німеччині». «Такий закон буде ґрунтуватися на принципі заохочування та вимог, вимог та заохочування», — заявила канцлер Німеччини Анґела Меркель. Для тих, хто відмовляється інтегруватися, передбачені штрафні санкції.
Косово — центр європейського ісламізму
Війна в Косовi була останнім актом трагедії розпаду колишньої Югославії. Місцеві албанці спочатку проголосили на території цієї сербської провінції самопроголошену республіку, а потім iз допомогою США та окремих країн НАТО легалізували її як суверенну державу. Тепер протягують її до складу ЄС та НАТО. Можливо, що на свою погибель. Газета «Нью-Йорк Таймс» пише, що Саудівська Аравія надала багатомільйонну «допомогу» Косову, щоб перетворити самопроголошену республіку в головний центр європейського радикального ісламу та форпост джихадизму. Багато косоварів здобуло освіту на Близькому Сході за саудівські гроші, щонайменше 300 албанців Косова влилися в лави бойовиків «Ісламської держави».