Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» (ЖБТЗ) почне серійне виробництво нової бронетехніки — БТР-4 «Буцефал» (таку кличку мав улюблений кінь полководця Олександра Македонського; найсміливіша тварина, яка нічого не боїться). На заводі вже відпрацювали технічну документацію бронемашини. Тож фахівці підприємства вже успішно освоїли виробництво корпусів для цієї техніки. Наступний етап — повне виробництво бронетранспортерів БТР-4. Згодом підприємство планує держвипробування й поставку БТР-4 на потреби МОУ, Нацгвардії та інших силових структур для посилення обороноздатності країни.
Нагадаємо, що «Буцефал» — повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер iз колісною формулою 8х8, призначений для транспортування бійців механізованих підрозділів та вогневої підтримки в бою. Може їздити в умовах повного бездоріжжя, а діапазон робочих температур повітря від -40 до +55 °C. БТР-4 розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування, демонстраційний прототип якого вперше був представлений загалу в червні 2006-го на виставці «Авіасвіт-21» у Києві. Десантні випробування бронетранспортера завершилися ще у січні 2007-го.
Столичний бронетанковий завод нещодавно передав Національній гвардії шість БТР-3Е1Д, які є найновішою розробкою підприємства. Бронемашини оснащені чотиритактним шестициліндровим дизельним двигуном iз рідинним охолодженням Deutz BF6M1015CP і автоматичною трансмісією Allison типу 3200SP.
Як зазначають в «Укроборонпромі», в І кварталі 2016 року ЗСУ отримало до півтисячі одиниць озброєння та військової техніки. Зокрема, 340 одиниць нового озброєння, серед якого вітчизняні безпілотники, новітні міномети, ракети та бронетехніка, а 161 одиницю — відремонтованого та модернізованого.
Але коли і чи взагалі потраплять у найближчому майбутньому ці новітні БТРи житомирян і киян на «передок»? Адже фронтовики неодноразово розповідали, що на «першій лінії» був і є фактично один «мотлох», а не нормальна техніка...