Либонь, класичний вислів Остапа Бендера про те, що поки існують грошові знаки, завжди існуватимуть люди, у яких їх трохи більше, ніж в інших, годиться доповнити. Бо поки існують люди, у яких грошових знаків трохи більше, завжди існуватимуть інші — ті, хто хоче ними заволодіти у будь-який спосіб. А коли вони ще й у твердій валюті і регулярно надходять із-за кордону цілком офіційними каналами, за рішеннями урядів Німеччини та Австрії, як компенсації колишнім остарбайтерам, то, скажіть, як після однієї-двох вдалих оборудок встояти перед спокусою поставити «експропріацію» на конвеєр?
Не встояв і 53-річний житель одного з сіл неподалік Вінниці. Відшукавши канал інформації про остарбайтерів, яким належало отримувати компенсаційні виплати (орієнтовно від 3 до 7 тисяч євро на одну особу), він розгорнув бурхливу діяльність з виготовлення цілих пакетів фальшивих документів. За ними підставні особи одержували гроші за дорученнями нібито від імені справжніх адресатів компенсації.
Прокол у добре продуманій схемі афери трапився цілком непередбачувано. Касирка одного з банків звернула увагу, що гроші, призначені одному й тому ж остарбайтеру, в різні дні спробували отримати різні люди: першого разу — справжні родичі, другого — шахраї. На всякий випадок вона викликала міліцію — і не помилилась. Уже перший тиждень розслідування дав результат у розмірі 63 тисяч євро, привласнених зловмисником та його спільниками. За попереднім прогнозом, у ході слідства ця сума може зрости у 6-7 разів. Належить встановити і джерела інформації, якими користувався шахрай, адже персональні дані потерпілих йому стали відомі явно не за допомогою ясновидіння.