Міністр оборони Олександр Кузьмук здійснив свою першу робочу поїздку. Об'єктом уваги «нового старого» керівника оборонного відомства стала військова частина А-2985, склади боєприпасів якої 6 травня злетіли у повітря. Упродовж тижня над головами переляканих людей свистіли снаряди і навіть ракети. Осколки від них нашпигували місцеві чорноземи в радіусі 15 кілометрів. Було зруйновано чи пошкоджено сотні будинків у Новобогданівці та ще принаймні п'яти селах Мелітопольського району.
I ось тепер прибульці зі столиці (пана Кузьмука супроводжували посадовці як Міноборони, так і МВС, МінНС) чули нагадування людей про обіцяний газогін та інші «цяцянки». З'ясувалося, що з мешканців тієї ж Новобогданівки збирали по 200—250 гривень, багато людей додатково оплачували копання траншей під труби. Ремонтників прислали явно необізнаних з тим, як, приміром, перекривати дах чи склити вікна, скаржилися люди: «Ліпше було нам дати матеріали, гроші — кожний би зробив усе як годиться»...
На тлі купи претензій блідо виглядала участь міністра оборони в новосіллі місцевих шерифів чи запуску нової казанної Новобогданівської школи. З усього було видно, що Олександр Кузьмук проймається передовсім проблемою утилізації. Міністр повідомив журналістам, що, «починаючи з понеділка, озброєнням Збройних сил України займатиметься щойно створений Департамент з утилізації боєприпасів, ракет, озброєння і техніки». Він має укласти генеральну угоду з держпідприємством «Укроборонсервіс». До утилізації буде залучено ще шість організацій ВПК, сказав міністр. У який спосіб знищуватимуть зібране (з ураженої території звезено на артбазу понад 210 тисяч вибухових одиниць)? Пан Кузьмук акцентував, що арсенал має різне начиння, і єдиного способу утилізації не може бути: «Є навіть такі вибухові речовини, утилізація яких передбачена одна — практичне використання». Визначатимуть фахівці, що задіювати — підрив у броньованих боксах, заморожування, механічне розбирання чи біологічну утилізацію, на яку піде три-чотири десятиліття.
Попри все, міністр запевнив, що максимум за три роки військову частину зрівняють з землею, а рекультивовану територію передадуть на баланс місцевій громаді. Дефіцит коштів надалі не буде таким гострим: у бюджеті на 2005 рік уже передбачено 46 мільйонів гривень для утилізації боєприпасів. Хоча тут же зауважив: в Україні на 184 аналогічних артбазах зберігається понад 2,5 мільйона тонн боєприпасів, щонайменше половину яких необхідно знищувати. Міноборони має намір позбутися 50-відсоткового перевантаження артскладів до 2010 року.