Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. Угода також передбачає поетапне полегшення тягаря заборгованості країни упродовж двох років, на чому наполягали Афіни і Міжнародний валютний фонд. За словами 19 міністрів країн єврозони, угоди змогли досягнути завдяки проведенню необхідних економічних реформ у країні.
Голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум назвав домовленість великим проривом. У МВФ відзначили, що міністри фінансів усвідомили тяжкість фінансового тягаря, який лежить на Афінах. «Це дуже добрі новини — навіть частина угоди, що стосується боргу, є гарною новиною. Вона демонструє, що програма виходу з кризи виконується і що Греція вже багато зробила: ми бачимо тут реальний прогрес», — сказав Дейсселблум. Навіть важливішим кроком фінансові аналітики вважають рішення міністрів списати частину грецького боргу в 2018 році. Хоча Німеччина надалі виступає проти списування елементів боргу.
У неділю парламент Греції схвалив додаткові заходи економії, які передбачають скорочення витрат і підвищення податків, що і дозволило країні отримати черговий транш. Водночас рішення парламенту спровокувало акції протесту в Афінах.
Греція в минулому році погодилася провести реформи в обмін на фінансову допомогу Євросоюзу в 86 млрд. євро. Серед них — підвищення пенсійного віку, приватизація, збільшення податків і скорочення витрат. Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас сказав, що країна, схваливши нові заходи економії, виконала свої міжнародні зобов’язання. «Європейські лідери отримали повідомлення, що Греція дотримується своїх обіцянок, — цитує пана Ціпраса агенція «Франс Пресс». — Тепер черга за ними».
До 2018 року Греція, яка балансує на межі дефолту, повинна скоротити витрати на 3% від ВВП, тобто на 5,4 млрд. євро.