Б’ють журналістів
В Україні почастішали випадки нападу на журналістів: тільки за одну добу постраждало троє представників ЗМІ у трьох різних містах. Так, у Харкові напали на оператора програми «Наші гроші» Михайла Шелеста. Причиною побиття стало перешкоджання його професійній діяльності. На даний час співробітники поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 345 КК України («Погроза або насильство щодо журналіста»). У Запоріжжі невідомі бандити мало не вбили журналіста «Громадського ТБ» Анатолія Остапенка. Активісти «Громадського ТБ Запоріжжя» звернулися із заявою до Президента України, голови СБУ, Генпрокурора та міністра внутрішніх справ із проханням взяти під особистий контроль розслідування нападу на їхнього журналіста Анатолія Остапенка. А ось у Києві жорстоко побили військового фотографа та волонтера Сергія Моргунова. У потерпілого — забій головного мозку, крововилив у мозок, часткова втрата пам’яті, перелом нижньої щелепи, носа та відростка лобової кістки. Побиття не було пов’язано з банальним злодійством, адже всі гроші та особисте майно залишилися при потерпілому. Як повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» депутат Верховної Ради Мустафа Найєм, мати Сергія Моргунова вже написала заяву до поліції. Сам Мустафа Наєм організував через соціальні мережі збір коштів для лікування постраждалого журналіста.
Парашутисти над Миколаєвом
Небо над Миколаєвом прикрасили одночасно п’ятсот парашутистів iз 79-ї десантно-штурмової бригади. Загальними зусиллями хлопці виконали наймасовіший стрибок із парашутами в історії українського війська. Стрибати з парашутом довелося з літаків Ан-26. Як розповів командир підрозділу Дмитро Боіштян, після приземлення солдати продемонстрували свій досвід у проведенні антитерористичних спецоперацій зі звільненням території та будівель, захоплених ворогом. Військовим довелося стріляти з БТРів, а також демонструвати себе у рукопашному бою. Більшість iз десантників, які взяли участь у цій показовій акції, вже пройшли бойове хрещення у «гарячих точках» нашої країни на Донбасі.
Підклали свиню
Масштабний спалах африканської чуми зафіксували у селі Могриця Сумської області. Співробітники прес-служби Госпродспоживслужби розповіли, що діагноз небезпечного захворювання був підтверджений лабораторно у кількох дорослих тварин у двох особистих підсобних господарствах. На даний час Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Сумській райдержадміністрації вже затвердила план дій із ліквідації вогнища африканської чуми свиней (АЧС). Нагадаємо, в разі виявлення хоча б у однієї тварини вірусу африканської чуми свиней, за нормами закону, ветеринари змушені відправляти на забій усе поголів’я особистого підсобного господарства через надзвичайну контагіозність захворювання серед свиней.
Бобри руйнують парк
Столичні екологи б’ють на сполох: київський парк «Феофанія» цієї весни атакували бобри. Проблема посилюється тим, що для побудови своїх дамб бобри використовують тільки здорові та міцні дерева. Спритні водоплавні вже встигли повалити більше десяти могутніх дерев різних порід. Знищувати бобрів, які розперезалися, забороняє закон, тому що вони внесені до Червоної книги. У нинішньому сезоні бобри розплодилися завдяки відносно теплій зимі, коли необхідність впадати у сплячку тимчасово відпала. Нині екологи думають, як знайти вихід iз непростої ситуації.
Імпортовано 22 460 авто
У нинішньому році Німеччина стала найбільшим постачальником автотранспортної техніки в Україну. Так, за перший квартал поточного року автоімпорт із Німеччини склав 25 відсотків від загальної кількості автоімпорту в Україну, що майже на 50 відсотків перевищує минулорічні показники. При цьому процент нових транспортних засобів склав аж 73 відсотки від загальної кількості всіх ввезених легкових автомобілів. Усього ж, за інформацією асоціації «Укравтопром», до України було імпортовано 22 460 одиниць автотранспортної техніки на загальну суму більш ніж 339,5 мільйона гривень.