Цього тижня у школах пролунає останній дзвоник, який із нетерпінням чекатимуть діти, адже він означатиме, що про уроки можна буде забути аж на три місяці канікул. А може, менше?! «У нас найкоротша тривалість навчання та навчальний рік серед країн Європейських союзу. В жодній з європейських країн немає канікул, які тривають три місяці», — розповів заслужений учитель України Віктор Громовий, який пропонує скоротити літню «відпустку» школярів.
В Європі школярі відпочивають улітку лише два місяці — липень i серпень, у Німеччині та Польщі — ще менше — близько 1,5 місяця. А, наприклад, у Японії — взагалі лише 40 днів літніх канікул. «Наші діти недоотримують мінімум один навчальний місяць щороку. До цього додається 2-3 тижні карантину і вихідні зі святами. Потім викладачі перевантажують дітей, намагаючись утиснути програму навчання, аналогічну німецькiй, але стислу в термінах», — вважає пан Громовий. За його словами, тривалість навчального року потрібно привести до європейських стандартів, і можна скористатися їхніми вже перевіреними набутками у навчанні влітку, наприклад, проводити позаурочні заняття на відкритому повітрі з фахових предметів. Але, щоб мотивувати учнів відвідувати уроки, потрібно створити й нову систему навчання. До слова, міністерство має на меті розпочати розробку нових стандартів освіти у початковій, базовій та старшій школі, заявила міністр освіт Лілія Гриневич.
Водночас, незважаючи на обурення школярів та вчителів за «украдене щастя» відпочинку, продовження навчального періоду за рахунок скорочення тривалості літніх канікул мало б і свої плюси, зокрема зменшення завантаженості впродовж навчального року. «Тоді зникне потреба у проведенні семи уроків на день і великої кількості домашніх завдань. Сьогодні діти сильно перевантажені. Через це вони часто хворіють», — констатував заслужений учитель.
Якими будуть учнівські канікули надалі — побачимо. Цьогоріч тривалість літніх точно лишиться такою, як і була.