Минулими вихiдними Кам’янець-Подільський святкував свій день народження. Тисячі туристів та кам’янчан заполонили на вихідні вулиці Старого міста. Вперше після Майдану і початку АТО в Кам’янець з’їхалася також велика кількість іноземних делегацій: Ченстохова, Глогів, Перемешль, Краків, Тарново-Підгурне (Польща), представники з Литви, Латвії, Хорватії, діаспора Азербайджану — серед наших — Умань, Бахмут (колишнє місто Артемівськ, Донецька область), Хмельницький, Луцьк, Тернопіль. Це свято ознаменувало ще й відкриття туристичного сезону, адже Кам’янець вважається туристичною столицею Поділля.
У місті під акомпанемент естрадного оркестру ГУ Нацполіції Хмельницької області офіційно відкрили Європейську площу. Відтепер там красуватимуться прапори всіх країн Європейського союзу. У Старому місті, де й відбувались основні заходи, всім бажаючим роздали шматки величезного торта та три тисячі смажених ковбасок. Над містом уже традиційно пливли повітряні кулі.
«Кам’янець-Подільський дуже архітектурне і мальовниче місто. Приїжджаючи сюди, ти поринаєш у якусь чарівну середньовічну казку, яку писали століттями наші предки. А неперевершене поєднання минулого і теперішнього створює відчуття гармонії. Це місто для душі, до якого щоразу хочеться повертатись», — говорить «УМ» студентка Ліля Нікітіна.
Кам’янець Подільський у різні часи був у складі семи різних держав, Київської Русі, в XIII-XIV ст. — Галицько-Волинського князівства, потім мiсто було захоплене монголо-татарами. У першій половині XIV століття Кам’янець став центром Подільського князівства на чолі з князями Коріятовичами. У середньовіччі Кам’янець був ремісничо-торговельним центром, за своїм розвитком не поступався таким містам, як Львів і Київ. Розвиткові ремесел і торгівлі неабияк сприяло надання місту Магдебурзького права (1374) і вигідне розташування на перехресті торговельних шляхів.