Напередодні чи не всі вітчизняні ЗМІ, посилаючись на сестру української льотчиці Надії Савченко Віру, оприлюднили інформацію, що російська влада запропонувала написати заяву про помилування режисерові Олегу Сенцову, колишньому директору заводу «Знамя» Юрію Солошенку та Сергію Литвинову. За словами Віри, звернення про помилування — це «спроба зламати українців, мовляв, нема чого «випендрюватися» — просіть Путіна — він вас i помилує». Прогнозувати, чи приймуть «пропозицію» Кремля українці, молодша Савченко не стала.
Утiм інформацію про «помилування» не підтверджує адвокат Олега Сенцова Володимир Самохін. Захисник каже, що наразі українець перебуває y колонії в Якутії, де очікує рішення про свою передачу в Україну для відбування покарання. Фактів, чи дійсно надходила пропозиція «помилування» Солошенку та Литвинову, Самохін не має.
Не бачить сенсу писати звернення про помилування для своєї підзахисної й адвокат Марк Фейгін, оскільки Надія вже написала заяву про бажання відбувати покарання в Україні, і його було передано до відповідних органів російської влади. Тим часом захисники полонянки вкрай схвильовані, що процес повернення її на батьківщину може затягнутися на півроку. За словами адвоката Миколи Полозова, Міністерство юстиції України передало відповідному російському відомству пакет документів на повернення Савченко, згідно з Конвенцією 1993 року про передачу засуджених осіб. Далі мін’юст Федерації делегує ФСВП Росії право збирати необхідні документи, заяви, квитанцію про сплату штрафу. Після того як усі документи будуть готові, російське міністерство передасть документи українському. Як тільки Київ отримає документи, Україна має визнати вирок і гарантувати відбування терміну Савченко на Батьківщині. «Зрозуміло, Кремль спробує отримати з цього формального акта всі можливі дивіденди. Але іншого шляху немає. Надія категорично відмовилася писати президентові РФ петицію про помилування», — коментує Полозов.
ДО РЕЧІ
Зараз у заручниках у бойовиків залишаються 112 осіб, серед яких i цивільні, і військові. Зниклими безвісти вважають ще 657 осіб. Наразі процес обміну призупинився, оскільки бойовики заблокували процес звільнення заручників.