Ранок парламентського четверга Верховна Рада присвятила перейменуванням українських міст. «Тема важлива та актуальна», як сказали б у часи «темників». І це дійсно так — без іронії. Особливо якщо йдеться про великі міста України — такі, наприклад, як Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ, які давно потребували очищення від комуністичного спадку.
Нарешті прийшла і їх пора. Дніпропетровськ отримав назву «Дніпро» — місцеві мешканці давно називають своє місто саме так. За це рішення проголосували 247 народних депутатів. Проти цього, звісно, виступив Опозиційний блок: його представник Юрій Вілкул запропонував залишити місту стару назву, але вважати, що воно отримало її на честь ріки Дніпро та апостола Петра. Однак ігри в етимологію не пройшли: Вілкулу нагадали, що Григорій Петровський, на честь якого в 1926 році місто Катеринослав було перейменовано на Дніпропетровськ, засуджений Київським апеляційним судом як один із організаторів геноциду українського народу.
Набув нової (чи то пак призабутої старої) назви і Дніпродзержинськ — він став містом Кам’янське. Зазнала змін i ціла низка інших населених пунктів. Місто Комсомольськ у Полтавській області стало містом Горішні Плавні. Місто Ульяновка у Кіровоградській області перейменували на Благовіщенське. Місто Щорс у Чернігівській області стало містом Сновськ, а місто Кузнецовськ у Рівненській області — містом Вараш. Місто Цюрупинськ у Херсонській області перейменували на Олешки. Також у Донецькій області перейменовано міста: Артемове — на Залізне, Димитров — на Гродівськ, Красноармійськ — на Гришине. Коментуючи процес перейменувань, голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив: «Наступного четверга ми продовжимо і завершимо декомунізацію».
А тим часом відучора стартувала виборча кампанія з проміжних виборів депутатів Верховної Ради у п’яти одномандатних виборчих округах. Йдеться про округи №23 (Волинська область), №27 (Дніпропетровськ), №85 (Івано-Франківська область), №151 (Полтавська область) і №206 (Чернігів). В опублікованих у парламентській газеті «Голос України» 18 травня постановах Центральної виборчої комісії сказано: «Виборчий процес проміжних виборів народних депутатів України.... починається з наступного після публікації цієї постанови дня». На змагання за ці п’ять ласих шматків законодавство відводить 2 місяці, а процес висунення кандидатів у депутати повинен бути завершений за 40 днів до дня голосування.