Дощі, які цього тижня пройшли майже всією територією України, псуючи й так іще не зовсім сформований літній настрій, поступово відійдуть, натомість до українців прийде довгоочікуване тепло. Синоптики прогнозують підвищення температури вже до найближчих вихідних, проте парасолі складати ще не радять.
Цього тижня у Києві та в приморських регіонах нашої країни офіційно відкрили купальний сезон, але «мокрі дні» поки не дозволили насолодитись ним. Натомість народний синоптик Алевтина Муляр говорить, що дощі у травні вже звичні, а опісля, зазвичай, очікують спеку. «Така погода сприятлива для аграріїв, адже, за народними повір’ями, якщо на Миколи дощ — то після тепло», — говорить «УМ» пані Алевтина.
На півночі України, за прогнозом синоптиків, грозові дощі закінчаться вже на цьому тижні. При цьому невеликі опади можливі протягом усього місяця. На заході України сонячну погоду, кажуть метеорологи, варто чекати тільки до кінця місяця. Весь травень литиме дощ. Найбільш прохолодний тиждень має завершитися 22 травня. Цими днями у Львівській області температура повітря опуститься до 12 градусів вище нуля. А найтепліший травневий день, зокрема у Києві, як повідомляють синоптики, очікується 30 травня (коли температура повітря підніметься до 28 градусів). На півдні грозові дощі литимуть до 20 травня. При цьому температура повітря перейде на «літні градуси» (вище 15). У центрі України температура повітря підніметься вище 24 градусів також після 23 травня. Уже до кінця місяця можливе потепління до 25-27 градусів. На сході України дощі не припинятимуться до 23 травня — після цього температура повітря стабільно буде вищою 21 градуса тепла.
За церковним календарем, 22 травня вшановується пам’ять святителя Миколи. У народі це свято найбільш відоме під назвою Микола Весняний. Обидва Миколи — і Зимовий (19 грудня), і Весняний — погоду встановлюють. «Микола Весняний — з теплом, Микола Зимовий — iз морозом». Цим днем знаменується кінець весни і початок передліття (з 22 травня до 10 червня). На Миколая чекають грози, дощі, у народі кажуть: «Дощ у травні хліби піднімає».