У Парижі відбулися сутички з поліцією під час масової демонстрації протесту проти реформи трудового законодавства, яка передбачає, зокрема, спрощення процедури найму та звільнення працівників, повідомляє «Євроньюз». Хоча французька влада стверджує, що зміни сприятимуть скороченню безробіття, профспілки ж упевнені, що це лише призведе до погіршення умов праці. «Президент не діє як глава держави, коли відмовляється прислухатися до громадян. Нагадую, що 74 відсотки населення відкидають цю реформу, і кожен другий француз — проти неї», — зазначає лідер однієї з профспілок Філіп Мартінес.
Загалом у Парижі у мирному марші під ескортом поліції пройшли до 55 тисяч осіб. На мирних демонстрантів та поліцію нападали групи провокаторів у масках, яких зараховують до лівацьких та комуністичних бойових організацій. Вони закидали поліцію камінням та іншими предметами, а та відповіла кийками та сльзогінним газом. Кільканадцятеро поліцейських отримали поранення. Подібні сутички відбулися також у Ліоні, Нанті, Ренні та інших французьких містах. Представники комуністичної профспілки CGT заявили, що у вівторок по всій країні участь у протестах взяли загалом 220 тисяч людей, поліція оцінила кількість протестуючих у 68 тисяч. До протестів долучилися водії вантажівок, які заблокували магістралі країни. Масові протести супроводжують також страйки на залізниці.
Противники нового кодексу праці вважають його «занадто капіталістичним», оскільки він дозволяє роботодавцям звільняти працівників без врахування місцевих чи загальнонаціональних директив про працю, домовлятися з працівниками про тривалість часу праці, незважаючи на визначені законом обмеження часу робочого дня, а також звільняти працівників при погіршенні кон’юнктури на ринку чи з огляду на економічну кризу.
Президент Франсуа Олланд однак заявив, що реформи будуть запроваджені всупереч протестам: «Цей закон буде прийнято. Я не відступлю, бо надто багато урядів відступали, і країна залишається в тих умовах, коли я заступив на посаду в 2012 році. Так, у цій важкій ситуації я не можу відступити, коли компроміс знайдений, реформістські профспілки підтримують цей текст, за нього готові проголосувати більшість соціалістів».
Перманентні протести проти нового кодексу праці тривають уже близько місяця. П’ятого травня з огляду на народні хвилювання в парламенті відбулося голосування вотуму недовіри уряду, але відправити його у відставку не вдалося.