15-річний канадець Вільям Гедурі, ймовірно, відкрив загублене місто індіанців майя, повідомляє газета «Нью-Йорк Пост». При цьому хлопець не брав участі в жодній археологічній експедиції до Мексики, а зробив відкриття, аналізуючи сузір’я та супутникові мапи. Підліток iз провінції Квебек шукав відповіді на питання: чому народ майя будував свої поселення і міста далеко від рік, які вважають природними шляхами сполучення, на периферійних теренах і в горах? І дійшов висновку, що вплив на вибір місця поселення мали астрономічні спостереження, оскільки цей народ особливо цінував розташування зірок.
Гедурі висунув гіпотезу, що майя розташовували міста за зразками конфігурації сузір’їв на небі. Далі він проаналізував 22 сузір’я і встановив, що мапа 117 міст майя повністю збiгається з мапою зоряного неба. 23-тє сузір’я вказало йому 118-те, досі не відкрите, місто. Ймовірне поселення знаходиться у серці джунглів, у недоступному південному районі півострова Юкатан. Використовуючи мапи Канадської космічної агенції (CSA), накладені на мапи пошукової системи «Гугл», хлопець відкрив фрагменти будівельних конструкцій, які можуть бути слідами загубленого міста. Американська космічна агенція НАСА та Японська космічна агенція JAXA з допомогою своїх супутників детальніше вивчили вказане хлопцем місце і встановили, що там розташоване щось схоже на піраміди та 30 будинків. «Зібрано достатньо багато елементів, які вказують, що це може бути щось створене людиною», — заявив представник Канадської космічної агенції Даніель Де Лісль.
Підліток дав своїй знахідці робочу назву K’aak’ Chi’, тобто «топка» чи «горн» на мові майя. Хлопця вже запросили співпрацювати з Канадською космічною агенцією над подальшими дослідженнями. Правда, археологи не швидко доберуться до місця знахідки, бо питання впирається в гроші. «Така експедиція є страшенно дорогою», — визнав доктор Арман Ла Рок з університету канадської провінції Нью-Брансвік.