Поліція портового міста Барі на півдні Італії заарештувала двох вихідців із Афганістану та одного пакистанця, яких підозрюють у плануванні терористичних атак на важливі об’єкти в Італії, Франції та Великій Британії, повідомляє Бі-Бі-Сі. За інформацією італійських ЗМІ, поліція розшукує ще трьох афганців, двоє з яких могли повернутися на батьківщину. У пам’яті мобільних телефонів заарештованих виявили фотознімки готелів, торгових центрів і різних районів Барі, включно з інфраструктурою порту, а також Риму і Лондона.
Обидва заарештованi — 23-річний Хакім Насрі та 29-річний Гулістан Ахмадзай — живуть у місті Барі, де італійська влада надала їм притулок. Один з них жив у центрі для утримання біженців. 24-річний пакистанець мешкає у південній області Апулія. На думку поліції, заарештовані створили джихадистський осередок, пов’язаний з угрупованням «Ісламська держава», яку в багатьох країнах світу визнали терористичною й заборонили. До рук слідчих у Барі потрапили також фотографії, які можуть пролити світло на наміри заарештованих. На одному з фото Хакім Насрі позує з автоматичною гвинтівкою у руках. Підозри поліції викликали також знімки знаменитої мечеті у Мецці, пофарбовані у блакитний колір, який у мусульман асоціюється з раєм і відданістю вірі. Фото Ейфелевої вежі у Парижі, навпаки, були розфарбовані у фіолетовий колір, пов’язаний із боротьбою і смертю. Показово, що на одному фото Хакім Насрі позує поруч iз мером Барі Антоніо Декаро під час маршу, організованого 10 вересня 2015 року на знак солідарності з біженцями.
Обидва підозрюванi отримали притулок в Італії з гуманітарних міркувань. Тепер Насрі звинувачують у міжнародному тероризмі, а Ахмадзая — у сприянні нелегальній імміграції. У Барі заарештовані часто фотографували місцевий торговий центр, внутрішні приміщення аеропорту і портові зони. Одного з афганців затримали у той момент, коли він активно знімав на свій смартфон торговий центр Ipercoop у різних ракурсах. За словами поліцейських, у пам’яті телефонів затриманих також виявили відеозвернення солідарності до друзів і родичів ісламістів, яких утримують на американській військовій базі Гуантанамо на Кубі.
Федеральне кримінальне відомство проводить розслідування 40 справ за підозрою у причетності до терористичної діяльності осіб, які прибули до Німеччини як біженці. Про це у середу повідомляє видання «Нойе Оснабрюкер Цайтунг». За даними газети, загалом у Федеральному кримінальному відомстві від початку кризи біженців, яка розгорнулась у Європі минулого року, перевіряють 369 повідомлень щодо прибуття до Німеччини членів терористичних організацій, зокрема «Ісламської держави». Депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Вольфґанґ Босбах у коментарі виданню застеріг, що небезпеку «треба сприймати дуже і дуже серйозно». Політик зазначив, що багатьох біженців не вдалось ідентифікувати, 60 відсотків тих, хто прибув протягом минулих місяців, не мали при собі паспорта. Раніше представник федерального відомства з питань конституційного захисту Німеччини Ханс-Георг Маассен заявив про проблему вербування біженців ісламістами.