Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр очікує від України та Росії конкретних пропозицій задля вирішення ситуації на Донбасі. Напередодні зустрічі глав МЗС «нормандської четвірки» міністр Штайнмаєр заявив, що виконання мирних домовленостей, яким уже 15 місяців, не може тривати вічно. При цьому, на його думку, сторонам потрібно всіляко уникати ескалації збройного конфлікту.
«Ми потребуємо не лише чітких заяв від сторін конфлікту, а й передовсім прогресу у втіленні (домовленостей. — Ред.) у життя, — каже глава МЗС Німеччини. — Ми впродовж багатьох місяців ламали зуби, щоб Москва, Київ та сепаратисти продовжили виконання домовленостей. Якщо в цій справі і є якийсь прогрес, то він просувається зі швидкістю равлика — по міліметрах. Так довго тривати не може».
Утім як саме уникати екскалації, якщо бойовики не дотримуються режиму припинення вогню, — такого рецепту пан Штайнмаєр не має. Так, позаминулої доби бойовики 11 разiв обстріляли позиції українських сил. Зокрема, ворог вів вогонь по позиціях ЗСУ на Горлівсько-Світлодарській дузі, на маріупольському напрямку та в районі Новоолександрівки Луганської області.
Відтак загинув один захисник України (підірвався на розтяжці), ще троє отримали поранення. Водночас у місті Щастя на території Луганської ТЕС двоє працівників електростанції підірвалися на гранаті з підствольного гранатомета, яка вже довгий час пролежала у ґрунті безпосередньо на підприємстві. За словами «губернатора» Луганщини Юрія Гарбуза, робітників уже прооперували.
А тим часом, за даними ГУР Міноборони, до Дебальцевого днями прибуло 70 військових Нацгвардії Росії для протидії дезертирству в лавах російських військових у разі поновлення активних бойових дій.
ДО РЕЧІ
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ працює згідно з принципами прозорості й неупередженості та не надає допомогу сторонам конфлікту. Про це йдеться у заяві організації у відповідь на звинувачення у тому, що СММ ОБСЄ нібито поставляє боєприпаси Збройним силам України
«СММ ОБСЄ не надає і ніколи не надавала допомогу сторонам конфлікту, чи то матеріальну допомогу, розвіддані або допомогу в просуванні позицій, — сказано у заяві. — Мандат СММ ОБСЄ передбачає моніторинг та об’єктивну звітність про ситуацію, а також сприяння діалогу. Місія закликає сторони утримуватися від необґрунтованих звинувачень щодо діяльності СММ».