У Німеччині відкрився 56-й Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок — найбільший захід такого типу в світі, повідомила «Німецька хвиля». Він триватиме до 10 жовтня. Церемонію відкриття провів особисто канцлер ФРН Герхард Шредер та генеральний секретар Ліги арабських країн Амр Муса. Цього року провідною темою франкфуртського ярмарку стала література арабського світу. На цьогорічній експозиції 6691 учасник з 111 країн світу представить 350 тисяч літературних творів. Це на один відсоток більше у порівнянні з минулим роком. Звичайно ж, найповнiше представлена Німеччина: свою продукцію демонструють 2809 німецьких видавництв. Велика Британія представлена 868, а США — 717 видавцями.
Як запевнили «УМ» у Державному комітеті телебачення і радіомовлення, цього року Україна ретельно готувалася до участі у виставці, а представницьку делегацію українських видавців очолив Голова Комітету Іван Сергійович Чиж. На Національному стенді України, виставкова площа якого становить 48 кв.м., представлена друкована продукція 30 державних видавництв і видавничих організацій з усіх регіонів нашої держави, тут є книжки на історичну, юридичну, художню тематику, дитяча література, словники, енциклопедії, мистецькі видання — усього понад 500 назв. Так, експонентами 56-го Франкфуртського книжкового ярмарку стали державні видавництва «Веселка», «Вища школа», «Дніпро», «Етнос», «Здоров'я», «Каменяр», «Либідь», «Музична Україна», «Наукова думка», «Світ», «Освіта», «Техніка», «Україна», «Прапор» та видавничі організації «Балтія-друк», «Букрек», Видавництво імені Олени Теліги, «Воля», «Махаон», «Мотор-Січ», «Темпора», «Юрінком Інтер», «Парламентське видавництво». Окремо на виставці представлені стенди державного видавництва «Мистецтво», науково-виробничого підприємства «Картографія», видавничої організації «Фоліо».
У рамках міжнародної виставки відбувся День української книги за участю Генерального консула України у Франкфурті-на-Майні Юрія Ярмілка та Івана Чижа.
Як відомо, на франкфуртській виставці можна буде побачити не тільки книги, а й періодичні видання, атласи, мапи, календарі, електронні носії інформації, комікси, предмети мистецтва. Очікують, що цей п'ятиденний захід відвідають приблизно 300 тисяч осіб. «Ярмарок залишається одним iз найважливіших форумів для критичного діалогу між культурами», — наголосив директор виставки Фолькер Нойман. Він окремо потурбувався про те, щоб були запрошені арабські учасники ярмарку (лише письменників з арабського світу приїде понад двісті). «Ніколи не було такого, щоб застосовувалася цензура або не допускалися політично небажані діячі мистецтва», — додав він. На ярмарку представлені 17 iз 22 членів Ліги арабських країн.
У рамках ярмарку відбудеться приблизно три тисячі літературних зустрічей, читань, дискусій за участі більше тисячі письменників, поетів та діячів мистецтва, з них 200 — за участі представників арабських країн. Уже сама церемонія відкриття була позначена арабськими акцентами — було зачитано доповідь лауреата Нобелівської премії з літератури, єгипетського письменника Нагіба Мафхуса. 92-річний лауреат не зміг особисто прибути до Франкфурта-на-Майні з огляду на стан здоров'я.