Православні віряни чекають на сходження Благодатного вогню в Єрусалимському храмі Гробу Господнього, що ознаменує собою Воскресіння Христа і його милість. За повір’ям, якщо вогонь не зійде, світ чекатиме трагедія. Втім iз року в рік священики виносять із кувуклії палаючий оберемок надії...
Тривають фінальні приготування до великого свята, потім будуть всеношна служба й освячення великоднього кошика. І завершиться найсуворіший та найдовший піст. Лунатиме щиро: «Христос Воскрес!» — «Воістину Воскрес!».
«Старозавітна Пасха згадує знаменну подію, коли Господь визволив свій вибраний народ з єгипетської неволі, а смертоносний ангел обминув кожний дім, двері якого були позначені кров’ю пасхального ягняти, — пояснив значення свята Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. — Власне, перше значення єврейського слова «песах», яким було названо свято, вказує на образ Божої кари, яка «обходить», «обминає». Тож коли ми співаємо, що Христос — наша Пасха, то звеличуємо Того, через кого маємо можливість уникнути наслідків наших гріхів, але якщо твердо вирішимо вийти з дому неволі гріха і пристрастей, якщо покаємось і підемо слідами Його Євангелія. Він бо спас нас своєю кров’ю!»
«Уже третій рік ми зустрічаємо Христову Пасху в контексті нового для українського народу хресного ходу — війни і знущання з боку сил зла, — констатував Блаженніший Святослав. — Однак цей день щоразу оновлює нас у радості й надії Божих дітей, упевнених у Господній перемозі над диявольськими підступами, брехнею і злобою».
ДО РЕЧІ
Традиція фарбувати яйця в червоний колір, як це робили наші бабусі, в цибулевому лушпинні, вважається істинно біблійною. За переказом, Марія Магдалина прийшла зі звісткою про Христове воскресіння до імператора Тиберія. Оскільки до імператора не можна було йти без дарів, жінка принесла йому звичайне куряче яйце. Однак, почувши від Магдалини сакральне «Христос Воскрес», Тиберій не повірив, сказавши, що ніхто не може воскреснути з мертвих так само, як біле яйце не може стати червоним. Тої ж миті яйце в руках Магдалини стало червоним. Не тільки підтверджуючи слова жінки, а й символізуючи кольором кров Ісуса і його нове життя.