Чекісти не вічні
Учора в Києві почали демонтувати пам’ятник чекістам. «Акція «Розбий губу чекісту» ризикує затягнутися на кілька днів. Працює одна кувалда та один перфоратор. Якоїсь техніки для зносу не видно», — уточнили активісти. Організатором демонтажу виступив Комітет визволення політв’язнів, активістів очолює Микола Коханівський. Він прокоментував: «У четвер ми проводили акцію з вимогою звільнити нашого побратима Станіслав Краснова. Знесення пам’ятника — це прозорий натяк чекістам, які переховуються в СБУ, що ні вони, ні їхні символи не вічні». Він повідомив, що учасники акції подавали відповідну заявку в КМДА, однак не отримали ні дозволу, ні заборони. За демонтажем спостерігала поліція. Не втручалася, оскільки на проведення демонтажу не було заборони, пояснили правоохоронці.
Зняття санкцій — після деокупації Криму
Західні санкції проти Росії можуть бути зняті лише з деокупацією Криму, інакше їхній ефект буде імітаційним — переконаний голова Меджлісу кримськотатарського народу народний депутат Рефат Чубаров. В інтерв’ю «Укрінформу» він сказав: «Ми розуміємо, що санкції приймалися послідовно, і дійсно, перші були у зв’язку з Кримом (вони дуже незначні та несуттєві). Більші за своїми наслідками були санкції, які приймалися у зв’язку з подіями в Донецькій та Луганській областях». Лідер Меджлісу визнає, що сьогоднішня позиція багатьох західних політиків, у тому числі в Німеччині, полягає у тому, що питання санкцій проти Росії «має розглядатися крок за кроком». «Але ми вважаємо, що це є імітацією процесу і від цього не буде жодного ефекту», — підкреслив Чубаров.
Зросійщувачів — до суду
«Голову Національного антикорупційного бюро Артема Ситника можуть притягнути до відповідальності за непоширення інформації українською мовою.Таку відповідь я отримав від глави президентської адміністрації Бориса Ложкіна, — повідомив учора громадський активіст Святослав Літинський. — Цікаво, що й сам Ложкін відомий зросійщувач — знайшлася приказка «Кривий кривого не напростує». Активіст далі розмірковує: «Цікаво, чи буде НАБУ тиснути на суд’Я сподіваюся, НАБУ таки визнає мій позов та не буде, як МВС (Арсен Аваков), судитися проти української мови».
Мічені українські гроші — у Москві
У Москві з’явилося багато купюр, вкрадених із банкоматів і банківських сховищ Донецької і Луганської області, пише видання Forbes, посилаючись на кількох банкірів і джерело у правоохоронних органах. Місцеві бандити намагаються неофіційно обміняти їх з дисконтом, використовуючи свої знайомства з топ-менеджерами крупних банків. Ідеться про кiлька мільйонiв євро, помічених синьою фарбою.
Наявність спеціальної фарби на купюрах свiдчить про те, що гроші були отримані незаконним шляхом. Деякі банкомати мають спеціальний захист проти зламу: всередині касет iз купюрами є датчик, який спрацьовує в разі удару або зламу, а купюри фарбуються незмивним чорнилом. Нанести фарбу на купюри можуть і спеціально. Саме це відбувалося в Україні після того, як Президент Петро Порошенко в жовтні 2014 року видав указ про економічну блокаду окупованих регіонів Донбасу.