Обмін заручниками між Україною і представниками бойовиків, який мав відбутися до Великодня, остаточно зірвано, повідомляє представник України на Мінських переговорах Ірина Геращенко. Напередодні всі сторони — ОБСЄ, Росія і навіть бойовики — підтримали ініціативу України про звільнення 25-50 людей до Великодня. Але наразі, за словами пані Геращенко, ці домовленості «підло зірвано».
Ірина Геращенко стверджує, що спершу сепаратисти вимагали обговорювати тему газу, потім заявили, що вони дадуть відповіді на пропозиції України після свят, не раніше 12 травня.
«Потім вони заявили, що вимагають звільнити терористів, причетних до терактів в Одесі і Харкові, а натомість нам передадуть список заручників, у якому нам відомо тільки 7 прізвищ і немає всіх тих героїв, за звільнення яких ми боремося вже рік», — обурюється пані Геращенко.
Самі бойовики поки що ніяк не прокоментували зрив обміну заручниками, а відповіли традиційно — вогнем: позаминулої доби ворог близько 30 разів обстріляв позиції ЗСУ, переважно з мінометів та гранатометів. У районі Мар’їнки поранення отримав один захисник України.
ДО РЕЧІ
Із військовими, які підписали довгострокові контракти на службу, виникла юридична колізія: вони служитимуть до повної демобілізації, тобто до закінчення війни. За даними Міноборони, короткостроковий контракт на півроку вже підписали 2,5 тисячі солдатів та офіцерів. Це єдиний тип контракту, який дає можливість військовому залишити службу до закінчення війни. Всі, хто підписав інший тип контракту, — воюватимуть до кінця, повідомляє ТСН.
Адже армійський контракт — це дуже непростий тип договору про працю, його не можна просто взяти й розірвати. Припинити дію контракту можна лише в разі смерті військовослужбовця або його важкого поранення чи хвороби; за сімейними обставинами; якщо солдат — серйозний порушник дисципліни і має відповідати перед судом. Тобто до закінчення особливого періоду проміняти контрактну армію можна хіба що на лікарню чи в’язницю.