Нарешті розмови про повернення полоненої української льотчиці в Україну виходять за рамки депутатських кулуарів. За версією тюремщиків, українку почали готувати до екстрадиції. Напередодні співробітники Федеральної служби виконання покарань попросили льотчицю заповнити всі необхідні документи для процедури. До слова, заповнювала Савченко i спеціальну анкету з даними всіх родичів, аж до дідусів i бабусь. Однак сама Надія вважає, що бюрократична активність може бути пов’язана з етапом. Незважаючи на те, що вирок вступив y силу кілька тижнів тому, раніше відправити льотчицю було важко через погіршення стану здоров’я. Натомість зараз, коли Надія припинила сухе голодування, теоретично перешкод для переміщення у колонію немає.
Днями у слідчий ізолятор до української полонянки допустили сестру Віру та консулів. За словами молодшої сестри, Надія виходить iз голодування, вже починає вживати «нормальну їжу». Втiм y льотчиці через порушення роботи нирок розпочалися проблеми з ногами. Віра каже, що сестра переживає, щоб не повторилися події минулорічної давнини, коли «говорили — ось-ось, уже скоро все вирішиться, але тоді вона провела ще рік у в’язниці». До слова, деталі розмови українки з консулами не розголошують. Ймовірно, причиною цього є прохання Президента Петра Порошенка «не коментувати й не втручатися у процес звільнення Савченко, щоб не нашкодити». Тим часом адвокат полонянки Марк Фейгін повідомив, що політичне рішення про видачу Савченко в Україну вже прийняте, але «питання процесуального оформлення цієї передачі залишається відкритим і буде вирішуватися ще якийсь час».
Сестру льотчиці, яка її відвідувала, не випускали iз території Росії в Україну. Російські прикордонники мотивували свої дії тим, що Віра нібито перебуває у федеральному розшуку за образу чеченського судді у справі українців Карпюка і Клиха, y якій молодша Савченко була громадським захисником. Завдяки зусиллям генерального консула України в Ростові-на-Дону Віру вдалося «видряпати» з рук представників російської влади. Її намагається рятувати наше дипломатичне відомство. «Ми можемо найближчими днями або домогтися її (Віри Савченко. — Ред.) повернення в Україну, або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва», — коментує посол українського МЗС з особливих доручень Дмитро Кулеба. Спробу свого арешту Віра називає тиском на сестру: «Напевно, вони Надю не хочуть відпускати і шукають додаткові важелі тиску на неї. На нас тиснуть одна одною».