Попередні вибори у США наближаються до завершення. Позавчорашній останній у цій виборчій кампанії «супервівторок», коли праймеріз відбулися відразу в п’яти штатах, не приніс несподіванок. Мільярдер-республіканець Дональд Трамп здобув переконливу перемогу в усіх п’яти північно-східних штатах, які голосували у цей день: Меріленді, Делавері, Пенсильванії, Коннектикуті та Род-Айленді. Після оприлюднення попередніх результатів вівторкового голосування він заявив, що вже бачить себе номінованим кандидатом у президенти від своєї партії, і закликав суперників-однопартійців зняти свої кандидатури: «Я вважаю себе єдиним кандидатом, це абсолютно зрозуміло… Чесно кажучи, сенатор Круз і губернатор Кейсік повинні вийти з гри».
У стані демократів фаворитка перегонів Хілларі Клінтон виграла у чотирьох iз п’яти штатах: Меріленді, Делавері, Коннектикуті та Пенсильванії. Тепер вона намагається перетягти на свій бік тих, хто надає перевагу її головному супернику всередині партії — Берні Сандерсу, якого багато хто вважає «соціалістом». Берні Сандерс заручився переможним результатом лише в Род-Айленді.
Відтак обоє кандидатів суттєво відірвалися від решти суперників у перегонах за висунення їх кандидатами від партій у президенти США. Як і в штаті Нью-Йорк, який забезпечив обом кандидатам приголомшливі результати минулого тижня, північний схід Америки є рідним для Клінтон і Трампа. У цьому регіоні Трамп побудував відомі будівлі, названі його іменем. Тоді як Клінтон представляла штат Нью-Йорк у сенаті США і має там маєток.
За результатами попередніх виборів-праймеріз і партійних зборів-кокусів формуються делегації від штатів на національні з’їзди Республіканської і Демократичної партій у липні, де відбудеться офіційне висунення кандидатів у президенти. Обоє кандидатів наближаються до того, щоб стати на цих з’їздах висуванцями своїх політсил на президентських виборах. Ближче до цієї мети підійшла Клінтон. Під час праймеріз визначається кількість делегатів на з’їзді кожної партії, які голосуватимуть за конкретного претендента. Для обрання кандидатом у президенти від Демократичної партії потрібно набрати голоси 2383 депутатів. В активі Клінтон на цей час уже є 2141 голос. Щоб перемогти на з’їзді республіканців, на праймеріз потрібно набрати 1237 делегатів. Трамп назбирав наразі 950 голосів.
Але перемога ще не зовсім у нього в кишені. 25 квітня суперники Дональда Трампа у боротьбі за висунення кандидатом у президенти від Республіканської партії — Тед Круз і Джон Кейсік — оголосили про безпрецедентний для американської політики план координувати свої дії для того, щоб не допустити номінації мільярдера. Цей план стосується праймеріз у штатах Індіана, Орегон та Нью-Мексико і не охоплював штати, в яких первинні вибори відбулися 26 квітня. Якщо Круз і Кейсік назбирають разом більше голосів депутатів, ніж Трамп, то один з них передасть свої голоси іншому, щоб не допустити висування мільярдера кандидатом від партії на з’їзді республіканців у липні в місті Клівленд. Опоненти стверджують, що суперечлива кандидатура Трампа не дозволить республіканцям виграти вибори в листопаді.