Учора Шевченківський районний суд Києва оголосив свій черговий вердикт у справі Станіслава Краснова — продовжити запобіжний захід добровольцю, якого звинувачують у державній зраді й підозрюють у зв’язках із громадянином Росії Костянтином Голоскоковим. За даними СБУ, Краснов нібито отримував від російських спецслужб зарплату за надання розвідданих, а також гроші на організацію терактів в Україні, зокрема біля адмінбудівель у Києві. Станіслава Краснова утримуватимуть під вартою ще щонайменше до 24 червня. «Там варіантів немає, ні одного відсотка ймовірності, що його випустять», — емоційно говорив напередодні адвокат обвинувачуваного Андрій Мамалига, додавши, що подібне рішення суду є замовним.
Нагадаємо, влітку 2014 року Краснов створив і очолив батальйон «Крим». Більше року «Крим» брав участь у бойових діях на сході України, зокрема в с. Піски та поблизу ДАПа. Кістяком були звичайні кримчани й материкові українці — активні учасники Майдану. Згодом, восени 2015 року, на базі «Криму» був сформований кримський підрозділ у складі цивільного корпусу батальйону «Азов». Упродовж останніх півроку ця структура під керівництвом Краснова брала активну участь у блокаді півострова.
28 лютого 2016 року в Київській області співробітниками СБУ Станіслава Краснова було затримано разом із його подругою. Їх вивезли в ліс, де залякували й сильно били, аби вони зізналися у своїх «гріхах»: нібито незаконне носіння зброї, зберігання й передача вибухівки та співробітництво з ФСБ.
Потім Генпрокуратура попросила суд узяти Краснова під варту з можливістю внесення застави — 20 мільйонів гривень. Проте вже 21 березня суддя Шевченкiвського райсуду Києва «передумав» і задовольнив клопотання прокурора, «повелівши» замінити Краснову запобіжний захід із цілодобового домашнього арешту на взяття під варту до 26 квітня. Захист подав апеляцію, проте 12 квітня Апеляційний суд Києва визнав арешт Краснова законним.
На знак протесту стосовно звинувачення у державній зраді та через рішення Апеляційного суду Краснов два тижні тому оголосив голодування, чотири дні поспіль він дотримувався сухого голодування. Минулого понеділка, 25 квітня, він знепритомнів під час судового засідання. Із залу суду його забрала «швидка», але вже за кілька годин після короткого огляду повернули до суду. Адвокат Андрій Мамалига прокоментував інцидент так: «Через сухе голодування у Стаса відмовили нирки. Після уколу йому стало трохи легше. В лікарні зробили УЗД, флюорографію, підстрахувавшись таким чином на випадок, якщо щось трапиться зі здоров’ям підсудного».