Теракт у Кабулі
Учора в центрі Кабула терорист-смертник на замінованому авто вчинив замах, внаслідок якого, за різними даними, загинуло до 30 людей, близько 300 отримали поранення. Вибух пролунав у районі, де розташовані штаб-квартира національного управління безпеки, будівля міністерства оборони Афганістану, посольство США і президентський палац. Відповідальність за теракт взяли на себе афганські таліби. Останнім часом вони значно активізувались і захопили чималі території у сільських районах країни, тепер розгорнули наступ на великі міста. Також в Афганістані зростає вплив радикального угруповання «Ісламська держава».
Чехія. Просто Чехія
Чехія відмовилася від попередньої англомовної назви «Чеська Республіка» і вирішила називатися просто «Чехія». Таке рішення ухвалили на спільному засіданні президент, глава уряду, міністри закордонних справ і оборони та спікери обох палат парламенту. На жаль, скорочення назви країни обернулося подовженням її доменного імені в інтернеті — замість простого «cz» тепер буде «czechia.eu».
Загиблих в Еквадорі більшає
Щонайменше 413 людей стали жертвами потужного землетрусу, що сколихнув Еквадор, — такі останні дані, надані вчора урядом країни. 7,8-бальний поштовх ударив по тихоокеанському узбережжю Еквадору в неділю. Рятувальні служби продовжують пошуки зниклих безвісти. У понеділок рятувальникам вдалося витягти з-під завалів готелю неподалік прибережного міста Манта шістьох людей, у тому числі двох дітей. Президент країни Рафаель Корреа заявив, що це найбільша трагедія Еквадору за останні сім десятиліть.
Росіяни мріють про «совок»
Більшість росіян і надалі шкодують про розпад Радянського Союзу. Згідно з результатами нового соціологічного дослідження, проведеного наприкінці березня московським «Левада-центром», про це шкодують 56 відсотків опитаних, які були б не проти знову повернути ті часи. І лише 44 відсотки росіян усвідомлюють, що відродження Радянського Союзу неможливе. При цьому 51 відсоток росіян вважає, що розпаду СРСР можна було уникнути, а 33 відсотки переконані, що розпад був неминучий.
Індія вже не претендує на діамант
Один із найславетніших діамантів світу Кохінор і надалі буде головною оздобою корони британської королеви Єлизавети ІІ. Індія вже не вимагає його повернення. Міністерство культури країни заявило, що дорогоцінний камінь вагою 108 каратів не був викрадений в індійського народу, а подарований у ХІХ столітті індійським махараджею Раджітом Сінгхом британській королеві Вікторії на цілком законних підставах. Схоже, що Індія ще раз подарувала діамант, цього разу королеві Єлизаветі ІІ з нагоди її 90-річного ювілею.