Ще до процесу масової декомунізації 30-тисячному містечку на півдні Дніпропетровщини змінити свою назву сам Бог велів. Адже, окрім ідеологічного «навантаження», вона була ще й вельми неоковирною у вимові. А місцеві жителі у побуті часто вживали назву свого міста у скороченому варіанті «Орджо». Тому над зміною назви в Орджонікідзе задумувалися вже давно. Місцеві активісти раніше навіть зібрали наукову конференцію «Українське козацтво та тюркський світ», де йшлося, зокрема, й про повернення історичних назв ідеологічно перейменованим населеним пунктам. Враховуючи те, що Орджонікідзе міститься на землях Великого Лугу, який був центром формування війська Запорізького, науковці запропонували назвати місто на його честь.
Патріотично налаштована громадськість сприйняла таку назву з піднесенням. А тут іще й закон про декомунізацію доречно з’явився. У місті стали регулярно збиратися народні віче, на яких тема нової назви населеного пункту явно була головною. У 2014 році ще й відеоконференцію з декомунізації провели. «Мабуть, у жодному місті не було такого наукового забезпечення, як у нас, — каже голова місцевої громадської організації «Майдан» Станіслав Каширний. — Дуже багато науковців підтримали резолюцію наукової конференції і рекомендували міському голові перейменувати Орджонікідзе на Великий Луг». Такі ж рекомендації надав й Інститут національної пам’яті.
Якою ж була несподіванка, коли Верховна Рада ухвалила рішення перейменувати Орджонікідзе на... Покров. «Пропонували Добродар, Славгород, Мангоніт, Чортомлик, Базавлук, Нова Січ, Січеслав, Січ, Світлоград, Степногірськ, Скіфія, Нижньодніпровськ, навіть Нью-Йорк та інші, — дотепер приголомшена представниця місцевої громадської організації «Патріоти Вітчизни» Людмила Вишневська. — Але назви Покров серед них не було. Звідки вона взялася — невідомо».
Як виявилося, хід конем зробила міська влада Орджонікідзе. Всупереч усьому, за підтримки народного депутата по місцевому виборчому округу Андрія Шипка, креатури почилої в бозі Партії регіонів, у січні цього року вона звернулася до Інституту національної пам’яті з листом-проханням перейменувати Орджонікідзе на Покров. Чому саме така назва? Орджонікідзе лише 60 років тому утворилося біля Покровських копалень марганцевих руд, відкритих раніше, і тоді розпочиналася їх промислова розробка, яка спричинила необхідність утворення нового населеного пункту. Оскільки ж місто постало на голому місці, то назва Покров для нього є найприйнятнішою. Так міркували в міськраді, не порадившись із громадськістю.
Станіслав Каширний переконаний, що місто Орджонікідзе постало зовсім не на голому місці, а на місці легендарного Великого Лугу. Тож нову назву він оскаржив у місцевому суді, який у задоволенні його позову відмовив, не помітивши порушення якихось цивільних прав. Тепер — черга за судом апеляційної інстанції...