Майже рік тому на території Луганської області були затримані кадрові російські військові, які у складі диверсійно-розвідувальної групи намагалися захопити стратегічний міст поблизу Щастя. А тепер Голосіївський суд столиці засудив спецпризначенців до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Олександр Александров і Євген Єрофєєв визнані винними у вчиненні низки кримінальних злочинів на території України – «ведення агресивної війни», «участь у терористичній організації» та «скоєння терористичного акту, що призвело до смерті людини». При цьому суд виправдав ГРУшників за такими статтями, як «контрабанда зброї», «носіння зброї без дозволу», «порушення правил перетину тимчасово окупованих територій». До слова, до 14-річного терміну засудженим зарахують час перебування у СІЗО з 16 травня 2015 року до 17 квітня 2016 року. Отже, проведений в ізоляторі день рахуватимуть за два.
Прокурор у справі спецпризначенців Ігор Німченко назвав доводи їхнього захисту прямими доказами агресії Росії в Україні. З його точки зору, надані адвокатами Єрофєєва й Александрова матеріали явно вказують на повний контроль Кремля над «ЛНР» та «ДНР». Підтверджує думку прокурора й той факт, що офіцери російських збройних сил відмовились свідчити в суді на користь Александрова та Єрофєєва. До зали суду так і не завітали колеги ГРУшників полковники Черпасов та Литвиненко. Російські військові надіслали телеграми, що не можуть приїхати до суду через певні обставини, які від них не залежать. Захист спецпризначенців сподівався, що російські полковники підтвердять версію, що Александров та Єрофєєв просто стежили за українськими військовими на Донбасі.
Слід зазначити, що під час судових дебатів російські військові відмовилися від усіх своїх свiдчень, які вони давали під час досудового слідства, і попросили суд повністю їх виправдати. Мовляв, раніше вони свідчили під тиском, «задля збереження життя». За словами ГРУшників, вони «нікого не вбивали, не стріляли, ні на кого не нападали», а тому не погоджуються з жодним обвинуваченням прокуратури. Наразі адвокати ГРУшників готують апеляцію на вирок і заявляють, що прохання про помилування є неприйнятним для них.
Відреагувала на вирок росіянам і українська льотчиця Надія Савченко, адже розмови про їхній обмін точаться вже не один місяць. Вона надіслала звернення до вітчизняного Міністерства юстиції. У своєму листі бранка нагадує, що російського вироку не визнає та просить застосувати до неї конвенцію про видачу засуджених. Надія не вважає дзеркальними свою ситуацію і справу російських військових. Незважаючи на те, що справи у Києві і Росії йшли паралельно, вважати їх однаковими, як у частині обвинувачення, так і в частині винуватості засуджених, неправильно.