Британська поліція розпочала розслідування небезпечного інциденту, який стався минулої неділі в лондонському аеропорту «Хітроу». Літак «Аеробус А320», який заходив на посадку о 12:50 за місцевим часом, зіштовхнувся з літаючим об’єктом, що здіймався в повітря по курсу пасажирського лайнера. Пілоти стверджують, що це був дрон, повідомляє Бі-Бі-Сі. На борту літака компанії «Бритіш Ейрвейс», який здійснював рейс iз Женеви до Лондона, перебували 132 пасажири та п’ять членів екіпажу. Пілотам вдалося зберегти холоднокровність та безпечно посадити машину. Ніхто не зазнав травм, а літак — пошкоджень.
Британське управління цивільної авіації вже заявило, що використання дронів поблизу аеропортів є «повністю неприйнятним». Бі-Бі-Сі нагадує, що за це загрожує покарання у вигляді ув’язнення терміном до п’яти років. Але використання дронів різного призначення набуло масового поширення лише останнім часом, тому британське право визначає чіткі критерії законного використання безпілотних літальних апаратів далеко не в усіх конкретних випадках. Наразі їх заборонено запускати на висоту більше 122 метрів та використовувати у натовпі й поблизу будинків. У зв’язку з останніми інцидентами з дронами у Британії загострилися дискусії на тему безпеки авіасполучення після стрімкого поширення безпілотників. Нещодавно британська асоціація пілотів закликала провести експерименти, які продемонструють наслідки потрапляння дрона у двигун пасажирського літака. Неважко здогадатися, що безпілотники можуть бути використані й терористами. Навіщо ризикувати й проносити вибухівку в літак, якщо його цілком можна збити дроном? На початку цього року Міжнародна асоціація повітряного транспорту попередила, що дрони, які використовуються звичайними громадянами, становлять «реальну загрозу» цивільним пасажирським літакам.
Позавчорашній інцидент був першим випадком влучання безпілотника в літак, але далеко не єдиною пригодою за участі дронів. Ось лише кілька прикладів, які були зафіксовані минулого року в аеропортах Англії з пасажирськими літаками. 28 листопада пілот літака A321 ледве розминувся з дроном, який летів на висоті 30 метрів над посадковою смугою аеропорту «Гатвік». 22 вересня чотиримоторний дрон типу гелікоптера пролетів за 25 метрів від правого крила літака «Боїнг В777», який здійнявся з аеропорту «Хітроу» і перебував на висоті 600 метрів. 13 вересня безпілотник у формі повітряної кулі пролетів за 20 метрів від літака «Ембраєр E170», що заходив на посадку в Лондонському міському аеропорту на Темзі. 13 вересня дрон пролетів за п’ять метрів над корпусом літака «Боїнг B737», який щойно залишив аеропорт Станстед і перебував на висоті 1200 метрів... Такі дані наводить Управління аеропортів Великої Британії.