Влада Еквадору в понеділок повідомила про збільшення до 272 осіб кількості загиблих у результаті землетрусу, що стався в ніч на 17 березня на тихоокеанському узбережжі країни Південної Америки. Раніше йшлося про приблизно 246 жертв потужних підземних поштовхів. Тисячі людей поранені. Про це повідомив президент країни Рафаель Корреа. Сам він перервав офіційний візит до Італії, повернувся на батьківщину та вирушив до одного з населених пунктів, що зазнав найбільших руйнувань. У постраждалих провінціях оголошено надзвичайний стан. Туди відряджено 10 тисяч військовослужбовців національної гвардії. До ліквідації наслідків землетрусу залучені 13,5 тисячi рятувальників. Вони шукають під завалами вцілілих людей. Місцеві чиновники заявили, що кількість загиблих може зрости, адже чимало людей, напевне, ще перебувають під завалами. До всього, фахівці передбачають можливі нові поштовхи у найближчі дні.
Епіцентр землетрусу магнітудою 7,8 бала знаходився за 28 кілометрів від прибережного туристичного міста Муісне, але поштовхи відчувались і в столиці Кіто, що за 150 кілометрів звідти, повідомляє Бі-Бі-Сі. Руйнувань зазнало і найбільше місто Еквадору Ґуаякіль. Підземні поштовхи були відчутними навіть у сусідній Колумбії. Цей землетрус став найпотужнішим в Еквадорі з 1979 року. На рятувальну операцію держава та доброчинці виділили 600 млн. доларів. Президент Корреа оголосив надзвичайний стан і заявив, що головне — це пошук постраждалих. Віце-президент Хорхе Глас відвідав місто Манта — одне з найбільш постраждалих від стихійного лиха. Завали там розбирають здебільшого вручну. «Ми не можемо використовувати великі машини, бо це може скінчитися трагічно для постраждалих», — заявив пан Глас... Габріель Альсівар, мер 40-тисячного міста Педерналес, розташованого близько до епіцентру, розповів, що все місто зрівняне з землею.
У постраждалих районах людям роздають харчі та інші предмети першої необхідності. Починає надходити також і міжнародна допомога, насамперед iз Венесуели, Мексики, Колумбії та Сальвадору.
Тим часом iз землетрусу скористалися в’язні в’язниці «Ель-Родео» поблизу міста Портовієхо. 180 iз них утекли відразу після землетрусу, але поліція вже заарештувала 20 утікачів, а частина з них отямилася й повернулася сама. Але більшість і надалі перебуває на волі, повідомила влада провінції Манібі.
А ТИМ ЧАСОМ…
Трясло і в Японії
Після двох потужних землетрусів на півдні Японії у районі міста Кумамото, яке розташоване на острові Кіусіу, минулого четверга рятувальники не втрачають надії знайти під завалами живих людей. Наразі кількість загиблих сягає щонайменше 41 особу. Близько тисячі людей отримали поранення, 184 з них перебувають у важкому стані. Зруйновано понад тисячу будівель. Підземні поштовхи спричинили зсуви ґрунту, які можуть повторитися і за кілька днів після землетрусу. Майже 400 тисяч помешкань залишилися без водопостачання. Головна проблема зараз — забезпечити людей їжею та питною водою. У районах поблизу міста Кумамото чимало населених пунктів відрізані від решти країни через завали на дорогах. Після основного землетрусу в регіоні досі відчуваються підземні поштовхи. З зони лиха відселено 90 тисяч мешканців. Чимало людей бояться повертатися до своїх домівок і сплять просто неба — у наметах чи автівках. Найпотужніший землетрус п’ятниці був силою 7,1 бала за шкалою Ріхтера. Повторний, суботній, — 5,4 бала. Підземні поштовхи спричинили невелике виверження вулкану Асо. На щастя, воно не спричинило жертв.