Погромами, сутичками з поліцією та затриманням дванадцяти осіб завершилася в столиці Македонії — Скоп’є — чергова акція протесту. Є поранені, серед них і один журналіст. Обурення в учасників масового зібрання викликало рішення президента Георге Іванова припинити слідство щодо гучної корупційної справи. В причетності до неї підозрюють цілу низку колишніх та чинних високопосадовців, зокрема екс-прем’єра Ніколу Груєвскі.
Рік тому опозиція оприлюднила дані, що свідчать про фальсифікацію результатів парламентських виборів 2014 року. Окрім того, уряд наразився на звинувачення у прослуховуванні телефонних розмов 20 тисяч людей, серед яких опозиційні політики, журналісти тощо. Ініціатором прослуховувань вважають екс-прем’єра Груєвскі. Після цього лідер опозиції Зоран Заєв заявив, що все це є частиною системи, яка вказує на масштаби поширення корупції і зловживання владою з боку правлячої партії. У вівторок президент заявив, що припиняє слідство «в інтересах нації». А вже в середу ввечері на вулицю вийшли обурені зухвальством глави країни люди. Демонстранти побили вікна та підпалили меблі в будівлі, де розташовано офіс президента Македонії. Громадяни закидали яйцями резиденцію президента та спалили його портрет. Протестувальники вимагали відставки президента.
У Євросоюзі та США несхвально поставилися до цього рішення. У Брюсселі заявили, що македонський керманич поставив під загрозу плани вступу країни до Євросоюзу. Заступник глави Європарламенту Річард Ховітт повідомив на своїй сторінці у «Твіттері», що ситуацію в Македонії обговорили глави відповідних комісій парламенту. Крок македонського президента про помилування осіб, які причетні до злочинних дій, засудив і посол США Джесс Бейлі. «Помилування без судового процесу — це захист корумпованих політиків та їхнiх поплічників. Дайте спеціальній слідчій групі зробити свою роботу», — заявив Бейлі.
Протести у Скоп’є обіцяють перерости у тривале політичне протистояння. Соціалістично-демократичний союз Македонії та низка громадських організацій закликали президента Іванова відмінити своє рішення про припинення слідства проти 56 причетних до скандалу з прослуховуванням осіб, головним чином політиків правлячої партії, та самому подати у відставку. Президента звинувачують у порушенні статті 87 Конституції країни. За Конституцією Македонії, для імпічменту президента потрібне не лише рішення парламенту, а й Конституційного суду. Але парламент не може прийняти жодного рішення, оскільки він є розпущеним перед призначеними на червень достроковими парламентськими виборами. Тож ситуація в країні заходить у глухий кут.