У прифронтових селищах Донецької області протягом тижня будуть встановлені цілодобові камери відеоспостереження. Як повідомив перший заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг під час перебування у прифронтовій Жованці, зараз спостерігачі шукають «підходяще місце для установки камер у цьому селищі».
У найближчі сім днів за аналогічним принципом відеофіксація буде вестися камерами, встановленими з обох боків лінії зіткнення в Авдіївці та селищі Октябрське на півночі Донецька. «Це допоможе залучити до відповідальності тих, хто порушує Мінські угоди», — переконаний пан Хуг.
Утім генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр днями заявив про «погрози й застосування сили щодо цивільних спостерігачів» у зоні конфлікту на Донбасі. Тому традиційно закликав сторони конфлікту забезпечити необмежений доступ спостерігачів ОБСЄ до всієї зони конфлікту, зокрема й до українсько-російського кордону.
Водночас окупанти не зважають як на відеофіксацію, так і на заяви керівництва ОБСЄ і навіть ООН. Лише зараз стало відомо, що ще на минулому тижні, 8 квітня, у Донецьку бойовики затримали українця, співробітника ООН. Незважаючи на заклики міжнародної організації звільнити співробітника місії та його особливий міжнародний імунiтет, чоловіка продовжують утримувати у тюрмі. Представник гуманітарної підгрупи у Тристоронній контактній групі, нардеп Ірина Геращенко заявляє, що, оскільки йдеться про безпеку гуманітарних місій, питання звільнення співробітника ООН порушуватиметься під час Мінських переговорів наступного тижня.
«До нього не допускають представників міжнародних місій — ані МКЧХ, ані ООН, ані ОБСЄ. Ми закликаємо всі міжнародні організації й інститути звернути особливу увагу на ситуацію з заручниками, що їх утримують в ОРДЛО , і вимагати від контрольованих РФ бойовиків негайного звільнення заручників», — каже пані Геращенко.
У свою чергу, бойовики «ДНР» стверджують, що затримали полковника СБУ Юрія Супруна (в минулому одного з командирів спецпідрозділу «Альфа» в місті Києві), який представлявся представником місії ООН. Мовляв полковник «шпигував на території республік». Сепаратисти стверджують, що полковник Супрун раніше не був заявлений як співробітник місії ООН, тому його затримали для з’ясування статусу і причин перебування в Донецьку.