У понеділок голова правління банку «Ажіо» Станіслав Аржевітін скликав прес-конференцію, щоб повідомити важливу корпоративну новину: український акціонерний банк «АЖІО» і Vilniaus Bank(Литва), дочірній банк скандинавської групи банків SЕВ, підписали угоду про стратегічне інвестування. В цей же час аналогічні прес-конференції проходили в Стокгольмі і Вільнюсі. Польські, прибалтійські, російські і навіть казахський банки давно ходять навколо українських, але першим прецедентом у банківській системі України став банк «АЖІО». 94 вiдсотки акціонерів уже дали згоду продати свої акції, сказав пан Аржевітін, але на його думку, український капітал в «АЖІО» таки залишиться. «В Україні сьогодні недостатньо вільних довгострокових кредитних ресурсів, однак вони є в надлишку на міжнародних фінансових ринках. Іноземні банки приходять в Україну з відносно недорогими кредитними ресурсами і новітніми банківськими технологіями, а наші мають досвід роботи в непростих умовах української економіки, в результаті вигідно обом сторонам. Проблема залучення стратегічних партнерів стоїть сьогодні щонайменше перед 50 українськими банками, — сказав пан Аржевітін, — через кілька років по нашому шляху піде більшість середніх банків, але ми перші». Банк «АЖІО» знайшов як мінімум три причини для такого кроку: клієнти вимагають довгострокових кредитів із меншим відсотком, жорстка конкурентна боротьба серед банків на мінімальній маржі і впевненість у тому, що з будь-яким партнером банк може працювати чисто і прозоро. Перший транш інвестицій від SЕВ — 145 мільйонів гривень, вони підуть на розбудову банку, філіальну мережу, модернізацію банківських продуктів.
У банківських колах кажуть, що це вдала оборудка для обох сторін. Хоч «АЖІО» і не входить в першу рейтингову двадцятку українських банків, має на сьогодні всього вісім філій, але він стабільний, працює на ринку вже 14 років, має бездоганну, «чисту» ділову репутацію, не грає в політичні ігри, одним із перших почав працювати з міжнародними фінансовими організаціями — ЄБРР, американським фондом «Євразія», Німецько-українським фондом, а про колектив банку кажуть, що вони, як велика сім'я, — у банку немає «текучки» кадрів, а внутрішньо корпоративна атмосфера просто зразково-показова. Тому то і впевнений голова правління «АЖІО», що при зміні господарів змін у кадровій політиці не відбудеться.
Бездоганна репутація бренду банку «Ажіо» дозволила зробити прецедент продажу банківської установи за набагато більшу ціну, ніж фактична капіталізація банку.
За інформацією банку, більше 6,4 тисячі компаній у країнах, де група SЕВ має спільні банки, мають ділові інтереси в Україні. Для остаточного підписання угоди залишається отримати дозвільні документи від НБУ та Антимонопольного комітету.
Мар'яна ГРИЦАК.