Забудову Києва можна порівняти зі справжнім апокаліпсисом — скоро не залишиться жодного вільного клаптика землі. Більше того, вже не перший рік забудовники з легкої руки чиновників з КМДА крок за кроком знищують святая святих: безцінні історичні будівлі та місця. Зокрема, вслід за Замковою горою вандали добралися вже й до Юрковиці, котра межує з горою Щекавиця та Кирилівськими висотами. Цей схил відомий iз давніх часів як Хоревиця, розташований на Татарці — в районі вулиці О. Шмідта, i є третім утворюючим пунктом древнього Києва.
У 2012—2014 роках активістам вдалося зупинити протиправні роботи, відбити частину унікальної пам’ятки та порушити кримінальну справу (яка чомусь досі не доведена до суду). Нові варвари розпочали знову руйнування центральної частини гори: на очах усього міста знищується пам’ятка археології національного значення, вирубуються вікові дерева, завозяться вантажівки з ґрунтом та руйнується унікальний природний ландшафт, прокладено сходи у яр для подальшого будівництва.
Нагадаємо, що Юрковиця (Хоревиця) — легендарний схил, на якому було засновано Київ та який сформувався у четвертинний період — 1,2 — 1,5 млн. років назад, тому і є частиною реліктового ландшафту, входить до охоронної зони центрального історичного ареалу. На території Юрковиці наявнi Городище, могильник часів Київської Русі та Кирилівська стоянка перших людей епохи палеоліту.
Поряд, ще на одній ділянці, незважаючи на заяви про злочин, в порушення технічних умов, без дозволів органів охорони культурної спадщини, нахабно споруджується багатоповерхівка. Особливості ґрунтів у зазначеній місцевості призвели до тріщин та зсувів. Невже хтось хоче повторення подільської трагедії 1961 року, адже гора може просто обвалитися?
Укотре тривогу забила депутат Київської міської ради Олена Єскіна, яка зібрала нещодавно віче безпосередньо на місці подій. «Тривалий час я займалася проблемами Юрковиці, отримала земельний кадастр щодо всіх земельних ділянок, що там є, — емоційно розповідає пані Олена. — Це унікальна територія, де розташоване Городище часів Київської Русі, Кирилівська стоянка. Унікальний ландшафт, якому більш як півтора мільйона років. За чинним Генпланом, на Юрковиці має бути зелена зона. У Генплані-2025 «імені Черновецького» частково легалізується забудова цього історичного ареалу, що тягнеться від вулиці Шмідта, де вже будують невеликі котеджі. Тепер усе це узаконюють ще й детальним планом території. Віддають під забудову всі землі, починаючи від Юрковиці й далі по дніпровських схилах, через Жуків острів до Новообухівської траси».
На віче запросили міського голову Віталія Кличка, міністра культури В’ячеслава Кириленка, інших високопосадовців. Зрозуміло, ніхто з них не прийшов. Щоправда, під час заходу телефонували від міністра культури і запевнили, що Кириленко вважає безчинством забудову на Юрковиці, акцентували, що Мінкульт не надавав ніяких дозволів. Через «сильний вітер» паркан, що обгороджував незаконне будівництво, дивним чином увесь упав саме в день, коли зібралося віче.
Обговорення зонінгу територій Києва триватиме до 15 травня 2016 року. А далі ніщо не заважатиме міській владі ухвалити скандальний Генплан-2025, який легалізує всі незаконно виділені земельні ділянки у період, коли мером був Леонід Черновецький.