«Очі» вартістю півмільярда доларів
Американська космічна агенція НАСА повідомила, що космічний телескоп «Кеплер» створення і запуск у космос якого обійшлося агенції в півмільярда доларів, автоматично перейшов у режим мінімального споживання енергії, що може означати його вихід із ладу. Телескоп, який мав досліджувати планети, подібні до нашої, тепер перебуває за 120 млн. кілометрів від Землі, сигнал від нього до нашої планети прямує 13 хвилин. НАСА наразі не може встановити, що сталося з апаратом, але надалі намагається відновити контроль над ним. Апарат був запущений шість років тому і вже встиг відкрити за межами Сонячної системи п’ять тисяч об’єктів, які можуть бути планетами.
«Шовковий шлях» стане коротшим
Китайська компанія COSCO викупила 67 відсотків акцій грецького морського порту міста Пірея і пообіцяла багатомільйонні інвестицій. Завдяки програмі приватизації уряд Греції намагається виконати вимоги кредиторів. За 67 відсотків акцій морпорту, які досі перебували в державній власності, китайці заплатили 368,5 мільйона євро. Крім того, китайський концерн пообіцяв інвестувати ще 350 мільйонів євро у розбудову порту. Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, який був присутній на церемонії підписання угоди, зазначив: «Відтепер «шовковий шлях» стане коротшим».
Шість років Смоленської трагедії
У Польщі згадують жертв Смоленської авіакатастрофи. Шість років тому в Росії розбився літак президента Леха Качинського. Крім нього у катастрофі загинули його дружина та ще 94 особи, серед яких були видатні політичні та військові діячі. Через брак ретельного слідства у справі катастрофи президентського літака дедалі більше поляків не довіряють владі та будують конспірологічні теорії, що вирували між Москвою та урядом Польщі, котрий тоді очолював Дональд Туск. Достеменно невідомо, що стало причиною падіння літака. Розслідування ускладнюється, оскільки Москва досі не переказала Варшаві частину доказів у цій справі, в тому числі — уламки ТУ-154.
Держсекретар США відвідав Хіросіму
Джон Керрі став першим держсекретарем США в історії, який відвідав меморіал жертв ядерного нападу 1945 року в Хіросімі. Це дає підстави очікувати ще однієї історичної події — візиту до цього ж меморіалу Барака Обами у травні, коли він братиме участь у саміті світових лідерів у Японії. Вшанування пам’яті загиблих у бомбардуванні Хіросіми відбулося в рамках зустрічі міністрів закордонних справ «великої сімки». У своїй промові Керрі не приніс вибачень за дії США під час Другої світової війни і наголосив, що країни мають дивитися у майбутнє.