Сталось це на найбільшому в кримській столиці гуртовому ринку сільськогосподарської продукції — «Кримському привозі» — уранці. В операції, окрім поліцейських спецпризначенців ( їм залишили попередню українську назву «Беркут»), були задіяні представники ФСБ, прокуратури, міграційної служби і Росспоживнагляду. Вони й вилучили заборонені фрукти та овочі з країн так званого санкційного списку. Наступного дня прес-служба місцевого управління Росспоживнагляду оприлюднила перелік того «привозного» конфіскату, до якого, зокрема, увійшли 160 кг ківі з Греції й Польщі, 39 кг салату «Айберг», 64 кг капусти броколі, 200 кг груш із Чехії, а також 514 кг помідорів і 20 кг перцю з Туреччини. Спочатку заборонені смаколики вивезли за паркан «Привозу» і висипали в одну купу. А далі, якщо вірити тій ж самій прес-службі прокуратури, утилізували на місцевому полігоні ТПВ ( твердих побутових відходів) «методом захоронення». Стосовно ж семи реалізаторів, які ними торгували, порушили адміністративні справи.
Це будні кримської столиці і «повернутого» півострова загалом. Тутешній люд, і надто кримські татари, вже звикли, що їхній бізнес, торгові «точки», періодично «трясуть» невідомі люди у «балаклавах» або ж благопристойні фіскали з поліцейськими. «Фішка» описаної спецоперації в тому, що під роздачу потрапили звичайні відвідувачі ринку, у яких при собі не було паспортів. Їх, усього шістдесят осіб, одразу доправили до місцевого Центру протидії екстремізму для з’ясування всіх даних. «Хто володіє інформацією, — прокоментував інцидент сімферопольський адвокат Жан Запрута, — той озброєний. Вони (силовики. — Авт.) намагаються створити картотеку осіб. Можливо, коли-небудь хтось потрапить до цієї картотеки, хто буде цікавити їх у зв’язку з якоюсь пригодою». Адвокат угледів у діях правоохоронців порушення прав людини, мовляв, вони не мали права затримувати всіх гамузом — тих, хто не скоїв нічого протиправного.
Проте найцікавішим у цій історії є одна деталь, точніше — персона Володимира Лазарєва. Сімферопольського пенсіонера, який із дружиною приїхав того ранку на ринок по картоплю, «загребли» для з’ясування особи спочатку до спецмашини, а потім ще й відвезли до згаданого центру протидії екстремізму. Начебто за те, що посмів вступити у словесну перепалку зі старшим оперативної бригади, підполковником поліції. Певніше — мав необережність обурюватись iз приводу того, що його пенсійного посвідчення і водійських прав було недостатньо перевіряльникам для ідентифікації його особи на місці, а неодмінно потрібно було надати лише паспорт.
Пережиті емоції Лазарєв переніс на свою сторінку у «Фейсбук», назвавши той ранковий інцидент «бєспрєдєлом». Прикметно, що два роки тому цей самий пан Лазарєв у тих же соцмережах демонстрував неприховану радість щодо повернення Криму «у рідну гавань», розмістивши своє фото в українському камуфляжі на тлі російського триколора з охопленим вогнем українським паспортом у лівій руці і новеньким російським — у правій.