Мешканці Прикарпаття у столиці під Міністерством екології та природних ресурсів протестували проти незаконного вирубування заповідних лісів. Горяни переконані, що до знищення лісу в національному парку «Гуцульщина» причетні його працівники під керівництвом колишнього директора Василя Пророчука. Тим часом Міністерство екології та природних ресурсів мало наміри без конкурсу знову призначити на посаду директора заповідника саме щойно звільненого Пророчука, який очолював парк понад 14 років. Керівник «Гуцульщини» рубки називає законними й усі звинувачення місцевих відкидає, мовляв, селяни повстали проти нього, бо самі поклали око на землі парку.
Місцевий активіст, народний депутат Юрій Дерев’янко наводить приклади «професійного господарювання» колишнього директора «Гуцульщини». «Зорганізовано «сімейний підряд»: чоловік — директор парку, дружина — бухгалтер, заступник директора — родич дружини, а двоє синів мають бізнес, пов’язаний з оптовою торгівлею деревиною. Сотні гектарів земель лісового фонду незаконно передано в приватну власність. Ділянки приватизовані на підставних осіб, зокрема й працівників національного природоохоронного парку», — розповідає депутат. За словами Юрія Дерев’янка, місцеві активісти направляли десятки звернень про вирубування лісу в різні інстанції, але їх усi «перепрофільовували на санітарну рубку».
Активісти кажуть, що масові порушення з вирубування лісу було зафіксовано ще у грудні минулого року. Втiм керівництво парку пояснювало, що очищають ліс від сухостою, бо ділянки законно відведено під суцільні санітарні рубки. Депутат обласної ради Олег Атаманюк заявляє, що під маркою «сухостою» відбуваються рубки здорових дерев і відбувається це не вперше. Втім попередні рази винним особам усе зійшло з рук, оскільки «Гуцульщина» не веде електронного обліку деревини та не маркує зрубані дерева.
До слова, напередодні працівники природного парку перешкоджали знімати сюжет про незаконне вирубування лісу на території парку знімальній групі «ТСН». Журналістів супроводжував місцевий активіст Петро Пліхтяк, який показував місця масштабних незаконних рубок. Їх зупинили близько десятка чоловіків на чолі з інспектором Косівського ПНДВ «Гуцульщини» Василем Бедзінським, який намагався вибити відеокамеру з рук оператора, грубо лаявся та погрожував фізичною розправою. Коли журналістка зателефонувала до поліції і викликала на місце оперативну групу, чоловіки втекли. Журналісти написали заяву про погрози й перешкоджання професійній діяльності. Заяву про погрози для життя написав Петро Пліхтяк, якому працівники парку не вперше погрожують розправою.
Після пікету представниками громадськості Мінприроди у відомстві пообіцяли провести внутрішнє службове розслідування та оголосити відкритий конкурс на посаду керівника природного заповідника.