Два останні роки «федеративний» Крим живе хронічними чергами — до міграційних служб, комунальних служб, кадастрових центрів, на прийом до лікарів. Але всіх їх у буквальному сенсі в стократ перевершила наразі автомобільна. Упродовж останнього місяця майже щодень і щоночі вона витягується сімферопольською Київською вулицею до майданчику огляду перед будівлею республіканської ДІБР (держінспекції з безпеки руху) на один-три кілометри. Там звіряються номери двигуна, кузова і таке інше. «Довелось чотири ночі провести у своїй автівці, — розповів мені сімферополець Делявер, — бо виїхати на нічліг додому не можу — моментально вибуваю з черги. Народ за цим прискіпливо стежить. Значить, мінімум чотири дні не зможу вийти на роботу (чоловік працює водієм міської маршрутки. — Авт.). Далі мені доведеться вистояти не одну годину на здачу документів інспектору, а потім стільки ж само на отримання вже нових російських номерів».
Останнiми днями місяця для місцевих автомобілістiв, надто тих, хто не встиг вигідно «сплавити» свою автівку, вантажівку чи автобус на материковій Україні, де, до слова, ціни на них значно вищі, ніж кримські, настало справжнє психологічне випробування. Людей не тішить «заспокійлива» інформація тутешньої прокуратури, мовляв, одразу після 1 квітня поліція обмежиться лише усними зауваженнями. Бо далі все ж піде «по-дорослому». «У разі ж невжиття заходів щодо заміни реєстраційних документів і державних реєстраційних знаків до громадян буде застосовуватися адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. «Частиною 1 статті 12.1 КоАП РФ передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 500 до 800 рублів (160-270 гривень). Повторне вчинення даного правопорушення тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі 5 тис. рублів або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до трьох місяців», — пояснює місцева прокуратура через свою прес-службу.
Є ще один рятівний варіант, який, до речі, запропонувала сама дорожня поліція — транспортування машини евакуатором, у тому числі й на огляд до ДІБР. До такого способу деяким кримчанам доведеться все ж таки пристати. Адже за нинішніх темпів «переєструвальної» роботи вони явно не встигнуть пройти цю процедуру і наступного місяця. Можливо, їх врятує російська Держдума — туди кримські депутати начебто спрямували зміни до чинного федерального закону, щоб кримчанам продовжили переєстрацію автотранспорту до кінця 2016 року. Але це малоймовірний варіант.