У Москві біля однієї зі станцій метро на узгодженому з владою пікеті руху «Солідарність» співробітники поліції затримали дев’ятьох активістів, які вийшли підтримати Надію Савченко. Усього у традиційному пікеті на підтримку цілісності України та українських політичних в’язнів брали участь близько тридцяти осіб. Деякі активісти стояли з плакатами, інші активно дискутували з перехожими, частина з яких поводила себе агресивно і вимагала у представників правоохоронних органів «прибрати звідси цих». Як наслідок — поліцейські заявили, що гасла на частинi плакатів «не відповідають заявленій темі пікету», та зажадали, аби активісти згорнули жовто-блакитний прапор. Попри це організатори запевняють, що всі плакати, які були на пікеті, активісти використовують протягом двох останніх років.
За словами одного з активістів Михайла Кригера, на всіх учасників акції склали протоколи за статтею «порушення встановленого порядку організації або проведення пікетування». Оскільки адвоката до затриманих не допустили, то як громадський захисник до них приїхав опозиційний російський журналіст, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Володимир Шрейдлер. Попри те, що свій візит представник українського омбудсмана заздалегідь узгодив iз полковником міліції, його затримали у відділку на кілька годин. Згодом правозахисника відпустили. За словами Шрейдлера, поліцейські заявили про те, що учасники акції «не затримані, а люб’язно запрошені до відділку поліції».
Слід зазначити, що з огляду на необхідність посилення захисту прав українських громадян Росії Валерія Лутковська доручила відомому російському громадському діячу та правозахиснику Володимиру Шрейдлеру бути її представником у Росії на громадських засадах. Головна мета діяльності представника Уповноваженого — питання моніторингу дотримання прав українців у Росії, зокрема під час засідань.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Росії запропонували список нових людей, на яких готові обміняти Надію Савченко. За неофіційною інформацією, українську льотчицю можуть обміняти на групу росіян, які відбувають покарання у США, Віктора Бута і Костянтина Ярошенка. Втім у цьому списку є й інші росіяни, імена яких поки не називають та «діяльність яких зазвичай не афішується».
Адвокат Савченко Марк Фейгін каже, що про такий обмін Савченко на росіян не чув, але допускає, що питання могло обговорюватися на минулих у Москві переговорах держсекретаря США Джона Керрі. Тим часом прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков напередодні заявив, що поки ніяких рішень щодо можливого обміну льотчиці не робилося, оскільки «де-юре і де-факто зараз Савченко є засудженою».