Під час внутрішньої перевірки у Товаристві Червоного Хреста України виявлено випадки торгівлі гуманітарною допомогою. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Transparency International Україна: «За результатами внутрішнього аудиту діяльності Київської міської організації Товариства Червоного Хреста (КМО ТЧХУ) було звільнено голову цієї організації Гусєву Н. П. Пізніше на засіданні правління КМО ТЧХУ було звільнено голову Солом’янської районної організації, також подано заяву на звільнення за власним бажанням головою Печерської районної організації м. Києва.
За результатами таких перевірок, крім того, головам Деснянської та Оболонської райорганізацій були оголошені догани. Також за неналежне ведення роботи вирішили оголосити попередження головам Голосіївської, Дарницької, Дніпровської, Святошинської та Шевченківської районних організацій. Також, як повідомила ТІ Україна, триває перевірка і в Одеській організації Товариства Червоного Хреста України. Там голову місцевої організації Тамару Барніч підозрюють у присвоєнні гуманітарного вантажу зі Швейцарії. «На час проведення перевірки Барніч відсторонена від виконання своїх обов’язків. Також в Одесі триває кримінальне розслідування з цього приводу», — повідомляє «УМ» прес-секретар Одеської поліції Алла Марченко.
«Починаючи з кінця січня до ТІ Україна звернулися декілька викривачів, які додатково повідомили про факти здачі в оренду візків для інвалідів, про бездіяльність патронажних сестер за бюджетні кошти, продаж гуманітарної допомоги», — додає вона. ТІ Україна заявляє, що має відповідні документи, які підтверджують відсутність співпраці патронажних сестер iз медичними та соціальними закладами, де вони повинні отримувати списки тих, хто потребує допомоги. «МОЗ не хоче розбиратися, чи справді патронажна служба допомагає нужденним і чи взагалі вона потрібна в такій формі, в якій вона зараз існує. Наприклад, у нашому розпорядженні є документи і факти, які свідчать про бездіяльність патронажних сестер в окремих регіонах, про відсутність їх співпраці з медичними і соціальними закладами, де вони повинні отримувати списки тих, хто потребує допомоги», — заявив юридичний радник ТІ Україна Дмитро Кузін.
Наразі проти очільників Червоного Хреста Києва та Одеси відкрито кримінальне провадження за фактом корупції та маніпуляції з гуманітарним майном. Враховуючи державне значення даного злочину, їм загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі з повною конфіскацією.