Bідомий актор театру і кіно, народний артист Росії Аристарх Ліванов на сцені і екрані спеціалізувався на виконанні ролей офіцерів КДБ, які відловлюють західних шпигунів, мужніх радянських військових та відставних офіцерів, які навіть на заслуженому відпочинку продовжують захищати Вітчизну від всілякої закордонної нечисті. Щоправда, у 90-х роках він раз зіграв сутенера та кілька разів — мафіозі, але, як запевняє 59-річний актор, винятково з необхідності вижити за нових часів, коли офіцери КДБ перестали бути «позитивними героями». Та ось неспокійні новітні часи надали нагоду і в житті побути чекістом. 1 жовтня Аристарх Ліванов спільно з колишнім офіцером ФСБ, а тепер членом Експертної ради при уповноваженому з прав людини РФ Анатолієм Божковим презентували в залі московського готелю «Росія» нову Всеросійську громадську організацію «Росія — антитерор», повідомила агенція РІА «Новості». Головним завданням нового громадського руху є організація профілактичних заходів із боротьби з тероризмом. У всіх регіонах Росії будуть створені філії цієї організації, громадські приймальні для росіян, які будуть співпрацювати з офіційними правоохоронними органами та спецслужбами. Діятимуть окремі комітети при багатоповерхових будинках для збору інформації про підозрілих громадян. За словами Ліванова, активістський кістяк нової організації мають скласти «пильні і небайдужі громадяни», «справжні патріоти». Члени організації отримають право перевіряти документи та багаж підозрілих громадян у громадському транспорті та людних місцях. Божков, із свого боку, заявив: «Сила спецслужб — у тісному контакті з масами». На презентації було заявлено, що організація підтримує «тісні ділові контакти» з Генпрокуратурою, силовими відомствами та адміністрацією президента, а в майбутньому планує «стати складовою частиною правоохоронної системи Росії». Створення такої організації є відповіддю на заклик президента Росії Володимира Путіна про підтримку «ініціативи громадян у справі організації добровільних структур громадського порядку». Пізніше думку президента творчо розвинув голова ФСБ генерал Микола Патрушев, який запропонував «залучити до боротьби з тероризмом відомих діячів культури для пропаганди роботи громадських агентів спецслужб».
Серед заявлених цілей організації також «проведення лікнепів, інформування влади про виявленні порушення в діяльності тих чи інших організацій, встановлення громадського контролю над особами, які прибули з інших регіонів або мають кримінальне минуле чи ведуть аморальний спосіб життя». Іншими словами, йдеться про відродження вже трохи забутого з радянських часів сталінського інституту сексотів, тобто «стукачів».
«Незавісімая газета» іронічно порадила видавати членам руху «стукачів» значки з зображенням дятла на тлі профілю Фелікса Дзержинського. І зробила підсумок: «Погодьтеся, як добре, що в нас таке чудове взаєморозуміння між владою та культурою, можна навіть сказати — взаємопроникнення. Адже ж не прийшла до голови керівнику однієї зі спецслужб під час виступу на засіданні Ради Федерації думка залучати з метою боротьби з тероризмом, скажімо, спортсменів. Або тваринників. Або хірургів. Ні, саме діячів культури закликав вказаний силовик залучати до пупуляризації добровільних агентів спецслужб... Діячі культури — вони ж як діти. Їм без різниці — іриска за копійку чи трюфель, аби солодко було. Байдуже їм, гутаперчевим нашим, яка влада, аби лиш любила».