На свято «На Синевир трембіти кличуть», приурочене з давніх часів поверненню вівчарів з полонин, ми потрапили випадково. Заїхали з дітьми відпочити у затишному оздоровчому комплексі «Синевирське озеро», розташованому неподалік легендарної карпатської водойми, і були надзвичайно подивовані довжелезною вервечкою порожніх легковиків та автобусів з українськими, російськими й угорськими номерами, що вишикувалася на узбіччі гірського шляху. Їхні водії та пасажири, як виявилося, заповнили імпровізований концертний майданчик, ярмарок народних ремесел, численні колиби-шашличні, без побоювань полишили свої авто й за кілька кілометрів від місця основних подій. Що ж примусило людей з різних країн завітати сюди в прохолодну осінню пору? Що незвичайне може запропонувати сьогодні вимогливим туристам скромна Міжгірщина?
— За останні рік-два відновили роботу чимало туристично-оздоровчих комплексів, відомих ще за радянської доби, які переживали досі не кращі часи, — розповіла Мар'яна Місик, заступник реконструйованого «Синевирського озера». — Просто на березі нашого легендарного озера, яке, до речі, кожного року відвідує близько 40 тисяч чоловік, працює туристична база «Морське око», неподалік введено в експлуатацію нову базу відпочинку «Арніка»...
На жаль, після повені лише частково функціонує не менш знаменитий музей лісу і сплаву — для його повного відновлення потрібні ще чималі кошти. Але в Міжгір'ї зараз чимало цікавих місць, у які ми організовуємо для своїх туристів подорожі. Більшість сучасних гостей не люблять сидіти на одному місці, але віддають перевагу активному відпочинку не стільки у виснажливих гірських походах, скільки в мобільному пересуванні по цікавих заповідних місцях... Наприклад, побiльшало замовників на екскурсії до водоспаду Шипіт, — цю пам'ятку природи на околиці села Пилипець біля підніжжя Боржавських полонин у будь-яку пору відвідує все більше і більше туристів як з України, так і з Європи.
Як вдалося з'ясувати в Міжгірській держадміністрації, в економіку району після ухвалення Закону України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності в Закарпатській області» залучено інвестицій на суму близько 6 мільйонів доларів. Зараз тут діють 4 інвестиційні проекти на загальну суму 9 мільйонів доларів, два з яких підготовлені в грудні 2003 року. Таких проектів могло б бути більше, та в 2004 році накладено мораторій на розгляд інвестиційних проектів. Верховинці, для яких розвиток туристичного бізнесу в регіоні — реальна можливість знайти постійну роботу, сподіваються, що Верховна Рада прийме доповнення до Закону України «Про статус гірських населених пунктів» з урахуванням їхніх побажань. А поки що вони приймають біля чарівного озера Синевир тих гостей, які вже переконалися, що тут їх зустрінуть гостинно в тих готелях, туристичних комплексах, які вже вдалося відбудувати.