Bиявляється, навіть у центрі столиці можна влаштувати надійну і головне приховану від людських очей схованку. Так зробив і Микола М. на садовій ділянці «Зелений куточок» біля Інтернаціональної площі на Нивках у Києві, сховавши за зеленим напівзогнилим парканом екологічно небезпечні речовини.
19-річний юнак зрозумів, що батьківська земля і старий будиночок-«бунгало» стануть непоганим місцем під склад накрадених і роздобутих невідомо яким чином хімічних матеріалів. Починалося все з каналізаційних люків, телефонних кабелів й іншого добра, «що погано лежить». Продовжилося крадіжкою з військового складу розбитої на частини, але не утилізованої ракети і декількох кілограмів ртуті. Приховати товар до того, як знайдуться охочі його купити, підприємливий хлопець вирішив у будиночку на садовій ділянці «Зелений куточок». Шукати покупців довелося довго, отже, награбоване добро лежало тривалий час. Оскільки у злодія-початківця досвіду продати подібний товар зовсім не було, то через п'ять років ідею розбагатіти за його рахунок було забуто. «Товар» продовжував лежати, будиночок занепадав, час ішов. Невідомо, скільки б часу ще минуло, якби небезпечний мотлох не нагадав про себе. Одного разу після чималої кількості випитого Микола вирішив трохи перепочити в будиночку. Підручні засоби від похмілля в «бунгало» були, але наступного ранку вони чомусь не допомогли, і хлопець потрапив до лікарні з гострим харчовим отруєнням. Потерпілий герой грішив на неякісну «оковиту», але аналізи показали, що горілка до отруєння не має ніякого стосунку. Причиною всьому стала колись украдена ртуть і ракетне паливо. За цей час отруйні речовини «проїли» тару, вилились, і калюжа була якраз під ліжком, де відпочивав Микола. Із ртуттю, про яку герой пригадав одразу, розібралися, але надавати справі розголосу не зважилися, адже ціни на земельні ділянки якраз пішли вгору, а покупцям знати про те, що зберігалося на уподобаному під нове житло місці, зовсім не обов'язково. Тим часом у злодія-невдахи були вилучені два літри ртуті та декілька пробитих контейнерів із ракетним паливом. За словами Миколи, ще принаймні вчетверо більше він закопав у землю. Тут же він пригадав і про залізяччя з військового складу, що валялося на його семи сотках. Коли екологи взялись за дозиметри — жахнулись: вимір радіоактивного фону перевищував норми в декілька десятків разів.
Дачних і садових ділянок, подібних до «Зеленого куточка», на Нивках у Києві багато. Майже кожен iз них зараз на стадії освоєння приватними забудовниками, і в найближчому майбутньому обіцяє стати елітним районом. Ось тільки чи буде по-справжньому елітною і кришталево чистою екологічна обстановка там, куди господарі вкладають чималі гроші, і там, де вони шукають свіже повітря і затишок для своїх сімей?