Вісім місяців тривали судові засідання у справі української льотчиці Надії Савченко. Два дні в російському Донецьку зачитували вирок мужній українці. Перед будівлею суду кілька осіб провели акцію з вимогою покарати Надію Савченко. Люди тримали в руках георгіївські стрічки, прапори із зображенням сепаратистської символіки угруповання «ДНР» та плакати із зображенням співробітників російського телебачення, у вбивстві яких російська прокуратура і звинувачує українку. Якщо в Донецьку правоохоронці мітингу не заважали, то в Санкт-Петербурзі активістів, які вийшли на захист льотчиці, затримали. Підтримували українку й у Грузії — національний ансамбль «Сухішвілі» присвятив Надії Савченко хореографічну композицію. Артисти виконали грузинський військовий танець перед колишнім посольством Росії у Тбілісі. У цей час на будівлю проектувалося зображення Надії Савченко з підписом FREE Savchenko. Учасники акції вимагали звільнити льотчицю і повернути її в Україну.
Попри те, що Савченко відмовляється від оскарження вироку суду, її адвокат Марк Фейгін повідомив про міжнародні процедури її звільнення. Перша процедура — робоча група ООН із довільних затримань, друга — звернення до спеціального доповідача ООН по правозахисниках. Наразі Фейгін подав туди «кейс Савченко» і очікує на результати.
Напередодні соратник очільника терористичної організації «ЛНР» Плотницького зізнався, що Савченко була в полоні до моменту загибелі журналістів. Утім бойовик «ЛНР» iз позивним Ілім упевнений, що саме українка була головою снайперської групи, але коригували вогонь по селищу Металіст снайпери. За словами «ЛНР»івця, версія слідства — це політичне рішення, «оскільки шістьох снайперів не можуть послати на таке завдання». Адвокат Надії Савченко Ілля Новіков вважає, що Ілім — ідеальний свідок захисту, оскільки його свідчення в першій частині (про бій і полон Надії Савченко) взагалі не розходяться з лінією захисту.
А ТИМ ЧАСОМ...
Після двотижневих пошуків російські активісти знайшли українського режисера Олега Сенцова — його нарешті етапували до Якутська. За словами члена Громадської спостережної комісії Челябінської області Росії Тетяни Щур, у міське СІЗО він прибув майже тиждень тому, але інформація про це з’явилася лише зараз. За словами активістки, саме тепер українській стороні потрібно докласти всіх зусиль, щоб уповноважений з прав людини Якутії міг негайно відвідати режисера.
До слова, Марк Фейгін переконаний, що відправка Сенцова в Якутськ — це прагнення ізолювати українця і домогтися від нього зізнання. «Є така особливість у російських в’язницях — крім співробітників самої пенітенціарної установи, є оперативні співробітники поліції, які продовжують боротьбу зі злочинністю. У жодній в’язниці цивілізованої країни світу такого немає. Вони працюють iз контингентом колонії і домагаються показань різними шляхами. Це може бути і психологічний тиск, і побиття, і багато іншого. Сам Сенцов розповідав, що до нього застосовували тортури в Криму. Хто може гарантувати, що це саме не відбуватиметься в Якутії?» — прокоментував адвокат.