За попередніми даними ЦВК Казахстану, партія президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва «Нур Отан» здобула абсолютну перемогу на недільних парламентських виборах, отримавши 82,15% голосів виборців. Дві інші партії — Комуністична та «Ак Жол» («Світлий шлях»), також подолали 7-відсотковий виборчий бар’єр, необхідний для отримання крісел у 107-місному Мажилісі, нижній палаті парламенту. Їхні результати 7,14% та 7,18%, відповідно. Це означає, що нижня палата парламенту Казахстану впродовж наступних п’яти років матиме ті ж три партії, що і в попередню п’ятирічку. Явка виборців становила 77,1%.
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який неподільно володарює у своїй країні з 1989 року як перший секретар ЦК Компартії, а з 1991 року — як президент, учора привітав «Нур Отан» iз перемогою на виборах, які назвав «великим досягненням нашої демократії». За його словами, народ Казахстану «ще раз продемонстрував упевненість у нашій політиці, програмі та платформі, оголошеній «Нур Отан».
Увага на цьогорічних виборах була прикута також до доньки президента Даріги Назарбаєвої, яка є заступником прем’єр-міністра, а також у списку партії «Нур Отан». У разі, якщо вона залишить уряд і піде в парламент, то там, як припускають, Даріга Назарбаєва може стати спікером, що зміцнило б її позиції як потенційного наступника свого 75-річного батька.
Жодні з тих виборів, що проходили в Казахстані з часу здобуття незалежності в грудні 1991 року, не були визнані вільними й чесними з боку Заходу чи міжнародних спостерігачів. От і цього разу спостерігачі місії Організації з безпеки і співпраці в Європі/Бюро з демократичних інститутів і прав людини заявили, що парламентські вибори в Казахстані не виправдали зобов’язань країни з дотримання демократичних стандартів. «Казахстан ще має пройти тривалий шлях для виконання своїх виборчих зобов’язань, попри те, що певний прогрес був відзначений», — констатувала спеціальний координатор місії спостерігачів ОБСЄ/БДІПЛ Марієтта Тідей.