На Донбасі не очікується швидкого вирішення не лише безпекового, а й політичного питання. Раніше сепаратисти, за вказівкою Кремля, насамперед наполягали на проведенні фейкових виборів на окупованих територіях наприкінці квітня, а не на припиненні вогню й відновленні українського закону і правопорядку на охоплених безміром територіях. Нині ж вони вже самі відсувають переспективу волевиявлення підконтрольного їм населення на пізніший час.
Формальна причина, озвучена ватажком донецьких терористів Олександром Захарченком: варто перенести псевдовибори в захоплених бойовиками та окупантами районах на невизначений період, доки всім жителям не видадуть «паспорти» так званої «ДНР».
Зауважимо, що на цьому тижні бойовики почали роздавати населенню так звані «паспорти», які не визнають навіть російські прикордонники. Перший із цих папірців дістався саме Захарченку, який назвав мить отримання нічого не вартої макулатури «історичним днем» і додав, що «без цього паспорта ви не маєте права брати участь у виборах».
В офіційному Києві також не бачать можливості провести вибори на окупованих територіях у цьому році. Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера взагалі заявив, що волевиявлення в зоні конфлікту неможливе у найближчі два роки.
«Я не вірю в те, що можливе проведення виборів не те що в червні 2016 року, я сумніваюся, що в червні 2017 року можна буде провести вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей», — каже пан Магера.
Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель пішов ще далі, адже вважає, що «за оптимістичним сценарієм вибори на Донбасі можна буде провести не раніше, ніж через п’ять років, а за песимістичним сценарієм — через десять років і більше».
Щодо безпекового питання, то, на думку Президента Петра Порошенка, нинішня ситуація в зоні проведення АТО не дає підстав сподіватися на мирний розвиток подій на Донбасі. Ті бої, які зараз ведуться в районі промзони біля Авдіївки, і зосередження ворожих збройних формувань разом iз танками та артилерією ніяк не дають нам підстав сподіватися на гарантований мирний розвиток подій», — зазначає глава держави.
ДО РЕЧІ
За даними ГУР Міноборони, розпорядження на ведення інтенсивного вогню на Донецькому напрямку російські окупанти отримали від Генштабу РФ. Додамо, що в останні дні захисники України відбили кілька атак диверсійних груп ворога. Позаминулої доби загинув один український воїн і щонайменше шестеро окупантів. Українська військова розвідка додає, що з 10 по 15 березня до Ростовської оласті РФ вивезено 60 тіл загиблих російських загарбників.
За даними керівника апарату голови СБУ Олександра Ткачука, від початку збройного конфлітку на Донбасі загинули понад 1600 військових Росії. Говорячи про кількість загиблих російських найманців, пан Ткачук заявив, що ця кількість принаймні удвічі більша, ніж кількість загиблих кадрових військових. За його словами, нині на окупованому Донбасі перебуває до 6 тис. російських військових, а також близько 40 тис. бойовиків.