Розмах свята чітко вписувався в межі визначеної металевими рамками і детекторами, через які мали пройти всі без винятку — від пенсіонерів до акредитованих за російськими законами медійників -— площі Леніна і маршруту (а це якихось 300-400 метрів) проходження колони від неї проспектом Кірова до будівлі парламенту. У голові колони за вже майже усталеною традицію рухався поліцейських автозак, далі оркестр, а за ним крокували «герої» «Кримської весни» на чолі з Сергієм Аксьоновим разом із його вірною «самообороною» в одностроях, козаками і школярами-кадетами. І хоча «глава Криму» заявив журналістам, що за своїм значенням день проведення референдуму про «приєднання до Росії» 16 березня віднині відзначатиметься в республіці не інакше як «день перемоги», на настроях більшості городян це геть не позначилось. Колоні квітами і прапорцями радо махали лише спеціально розставлені обабіч школярі, інколи вигукуючи при цьому: «Росія, Крим, Путін». Натомість їхні батьки і родичі змушені були вранці брати штурмом «маршрутки» через величезні затори транспорту, які спричинило перекриття центральних вулиць міста.
Далі святкування перемістилось на майданчик перед будівлею так званої Держради. Там пройшов плановий «патріотичний» мітинг і такий же за духом концерт. У самому ж приміщенні парламенту відбулось урочисте засідання, по закінченні якого Аксьонов вручив своїм міністрам, чиновникам різні медалі й ордени за заслуги перед республікою. А ще «корочки» почесного громадянина Криму — екс-спікеру, а нині члену Ради федерації Росії, професійному «рускому» Сергію Цекову. Його дифірамб на честь президента Путіна перевершив у підлабузництві виступи всіх нагороджених. «Служу нашому президентові, яким пишаюся, як і переважна більшість громадян РФ. Вважаю його видатним державним діячем — напевно, першим за останні 400 років із моменту великої Смути, коли руйнувалася наша вітчизна», — проголосив Цеков.
Того ж дня до інформаційного офіціозу потрапив і Аксьонов-старший, батько нинішнього кримського очільника і депутат Держради Криму. Пан Валерій удостоїв честі своєю присутністю інший мітинг — перед міськрадою. Там помпезно відкрили бюст воєначальнику часів цариці Катерини другої і першої анексії Криму Георгію Потьомкіну. На манежі, як-то мовиться, були все ті ж — пенсіонери, кістяк яких, за доброю звичкою, склали військові ветерани. До слова, цариці збираються невдовзі встановити пам’ятник у Центральному парку культури і відпочинку, про що на мітингу повідомив глава міськадміністрації Геннадій Бахарєв. За його словами, Катерина Друга має стати першим «фігурантом» цілої алеї російських діячів царського і радянського минулого.