На недільних виборах до земельних парламентів у трьох федеральних землях — Рейнланд-Пфальці, Саксонії-Ангальт та Баден-Вюртемберзі — Християнсько-демократичний союз (ХДС)Анґели Меркель показав результати, гірші за попередні. За попередніми даними, у цих землях політична сила канцлерки втратила підтримку від двох до дванадцяти відсотків виборців і їй, можливо, доведеться формувати нові коаліції на місцях, повідомляє «Німецька хвиля».
Опитування соціологів показали, що ХДС набрала у Баден-Вюртемберзі близько 27 відсотків голосів (друге місце після зелених), що на 12% менше за результати виборів у 2011 році. У Рейнланд-Пфальці партія посідає друге місце із близько 32 відсотками, втративши майже 3%. У східнонімецькій Саксонії-Анхальт партія Меркель зберегла свою першу позицію з близько 30 відсотками голосів, утім, це приблизно на 3% менше за результати попередніх виборів. Друге місце у цій землі здобувають праві популісти «Альтернатива для Німеччини» з понад 20 відсотками голосів. Друга велика політсила країни — Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) — також переважно зазнала втрат. У Баден-Вюртембурзі та Саксонії-Анхальт вони втратили 10-11% порівняно з 2011 роком. Лише у Рейнланд-Пфальці соціал-демократи на півтора відсотка покращили попередні здобутки.
Меркель звинуватила німецьких правих популістів у розколюванні суспільства, натомість надалі не визнає, що її політика щодо біженців посилює кризу правлячої коаліції не лише на місцях, а й у Бундестазі. Натомість євроскептики і противники імміграційної політики уряду святкують великий успіх на місцевих виборах у Німеччині. Помітну частку мандатів у всіх трьох парламентах — від 12,5% у Рейнланд-Пфальці до 24% в Саксонії-Ангальт — отримала антиемігрантська партія «Альтернатива для Німеччини» (IFD). «Катастрофічна політика канцлера Меркель відкрила людям очі. Це єдина причина, чому ми з успіхом увійшли у місцеві парламенти, де наша присутність вимірюється двозначними числами. А в Саксонії-Ангальт ми відразу стали другою за силою партією», — повідомила своїм прихильникам лідер партії Фрауке Петрі.
Загалом аналітики назвали цю неділю «чорним днем» для партії влади — опір імміграційній політиці вилився у явне її послаблення на політичній арені. Від місцевих парламентів безпосередньо залежить склад палати представників, яка має право блокувати пропозиції уряду. Крім того, на думку оглядачів, волевиявлення, що охопило приблизно п’яту частину всіх німецьких виборців, можна вважати важливим індикатором ставлення громадян до політики Меркель у цілому.